Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027107032

Týden mezi indiány

29.3.2019

Dobrodružství na Indiánském táboře!

Zajímá vás, jak žijí indiáni? Chtěli byste vědět, kde bydlí a co všechno umějí? Terezka s Vojtou by se to taky rádi dozvěděli. Připojte se k nim a staňte se na týden indiány jako oni. Bude to týden dobrodružný a pestrý jako indiánská čelenka.

Od české autorky Zuzany Pospíšilové mi doma od nakladatelství Bambook přistály tři různorodé knížky pro děti plné krásných příběhů i ilustrací! První, kterou bych vám ráda představila, je Týden mezi indiány!

Styl psaní je čtivý, milý a vřelý. Potěší zejména školáčky prvního stupně, kteří se čtením teprve začínají. S ohledem na to má kniha velká písmena, která se jim dobře budou číst. Také krátké kapitoly, díky nimž si knihu mohou rozdělit do několika večerů – přesněji 16 příběhů, jež mohou děti prožít. Už dle obsahu poznáte, nač se děti mohou těšit!

Takřka na každé stránce se vyřádila ilustrátorka Daniela Skalová, která se rozhodla pro pestrý a neokázalý styl, jež se k tématu hodí. Dokázala svými kresbami povzbudit dětskou fantazii a dotříbit knihu. Není, co vytknout, protože kresby jsou opravdu krásné a velmi hezky se na ně kouká dětem i dospělým.

Ačkoliv se námět týká indiánů, nemusíte se obávat ničeho násilného. Autorka se striktně drží toho, že je dílo určené pro malé čtenáře a tak s příběhy také nakládá. Její krátké pasáže obsahují nejen zajímavosti k danému tématu, ale hlavně veselé zážitky, které děti mohou navnadit na touhu prožít něco takového na táboře také…

Ústřední hrdinové Terezka a Vojta totiž odjíždějí přes letní prázdniny na Indiánský tábor! Nevyhne se jim válečná porada, poučení o první pomoci, táborové hry, záhady, Bobřík mlčení a ani emotivní loučení. Dokonce se mohou vaše děti i něco zajímavého naučit!

Po zavření knihy věřím, že děti budou ještě chvíli obestřeni letní atmosférou a zážitky, které jim kniha dala. Čtení je velmi krásné, veselé a upřímné. Ačkoliv můj syn ještě k cílovým čtenářům přímo nepatří, povídání o dětech se mu natolik líbilo, že jsme indiánskou atmosféru přenesli i k nám domů. Rozhodně čtení doporučuji!

Howgh!

Recenze vyšla na svet-mezi-radky.cz

Týden mezi indiány
Mohlo by vás zajímat:
Týden mezi indiány
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze