Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027131884

Filip a Matěj ve školce

19.9.2022

„Matěj sice u stolu zdárně dobojoval s drakem, ale teď ho ještě čekal boj s knoflíky při svlékání flanelové košile, kterou si dnes vzal na sebe. Měla drobné knoflíky, které mu maminka ráno pomohla zapnout. Teď se mu ale nedařilo je rozepnout. S pomocí Anetky to nakonec zvládl. Pyžamo si oblékl raz dva a pak vklouzl pod přikrývku.“

Filip a Matěj jsou dvojčata. Společně chodí do mateřské školy, kde se seznamují s novými kamarády. Zatímco Matěj se do školky těší, Filipovi se tam příliš nechce. To se záhy změní díky hravé paní učitelce, se kterou si děti užijí spoustu zábavy a naučí se kupu věcí, což se jim bude hodit nejen ve škole.

Zuzana Pospíšilová je u nás doma stálicí, co se týče dětských knih. Její nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou číst, zapojí je do příběhu, něco naučí a zabaví.

Nejdříve začnu příběhem, který malí čtenáři můžou očekávat. Filip a Matěj jsou dvojčata, která chodí do školky. Jeden rád a druhý nerad, ač potom je rád, že tam šel. Ono už to tak u dětí bývá, mám doma to stejné v bleděmodrém.
Ve školce toho kluci zažívají spoustu, a díky učitelce, která má pro srandu uděláno, nenudí se a pokaždé se zabaví, a když někdo pláče, dokáže jej během pár vteřin rozesmát a je po smutku. Učitelka snů a autorka knížky Filip a Matěj ve školce těm opravdovým učitelkám nasadila vysokou laťku.

Ještě než se podíváme na to, co děti čeká po každé „kapitole“, tak se ještě zmíním o ilustracích, které má na svědomí Daniela Skalová. Jsou totiž veselé, hravé, malé, velké, obrovské, nejmenší, prostě skvělé, a perfektně doplňují celý děj a pomáhají při závěrečných úkolech.

„Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
naučím se jistě hned.
Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
chci spočítat celý svět.“

A teď něco k těm úkolům, které už jsem zmínila. Filip a Matěj ve školce totiž není jen o čtení příběhů dvou malých kluků, ale na konci čeká všechny čtenáře – hlavně tedy předškoláky – spousta úkolů a také trocha toho učení, ovšem dobrého učení, co je bude zajímat.
Konkrétněji vám můžu prozradit, že se zde objeví básničky, které se můžou děti naučit, dále jsou tam úkoly typu seřadit od největší po nejmenší, rozlišit co je pravá a levá a z učení chci určitě zmínit, že se naučí správně pojmenovat prstíky, správně držet tužku, jak správně přecházet přes přechod, jak se správně obléknout a spousta dalších a dalších věcí. Je toho opravdu hodně a já sama se divím, kam se všechno vlezlo a věřte mi jednu věc, tohle učení fakt bude vaše ratolesti bavit. U nás doma tedy učení se zavazovat tkaničky jako jediné nevyšlo, ale jinak byl syn skoro úspěšný ve všem.

Jsem z knížky Filip a Matěj ve školce opravdu nadšená. Ilustrace, úkoly, učení, to vše syna bavilo, těšil se, až budeme číst a to jen pro to, aby už mohl plnit úkoly a učit se něco nového – a ano, nejvíce se těšil na pochvalu, jak je moc šikovný a nějakou tu sladkou odměnu, když zvládnul něco těžšího. Za mě vážně super kniha, kterou ráda doporučím dál.

Hvězdné hodnocení:

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze