Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027112982

Dobrodružství školní aktovky

9.2.2022

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos nepřinesl pouze vytouženou aktovku, ale také jednu moc pěknou knížku o aktovce, která rozhodně není obyčejná.

Kniha Dobrodružství školní aktovky od Dagmar Medzvěcové vypráví dětem příběh jedné kouzelné aktovky, která putuje z továrny do obchodu se školními potřebami, kde čeká na svého prvního majitele.

Výběr se však rozhodně nevyvede podle jejích představ, a tak aktovka uteče a prožije spoustu nepěkných zážitků s dětmi, které si neváží svých věcí. Nakonec se na ni však přeci jen usměje štěstí a potká se s holčičkou Rozárkou. Ta je úplně jiná než předchozí děti a aktovka se tak nebojí svěřit jí své kouzelné tajemství.

Aktovka s Rozárkou prožívá v jednotlivých kapitolách veselá dobrodružství – jednou pouští draka, jindy jedou na výlet vlakem či cvičí na stadionu. A jaké budou první společné Vánoce aktovky a Rozárky? To už si musíte přečíst s dětmi sami.

Kniha Dobrodružství školní aktovky nás doma moc bavila, je veselá, milá a ideální jako čtení pro budoucí prvňáčky, případně pro děti v první či druhé třídě, kteří začínají číst samostatně.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

 

 

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze