Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027132270

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

10.11.2021

 

„Muž přes palubu!“ zařval druhý pirát, když si toho všiml. Byl dost pohublý a v hustých vousech mu poskakovaly blechy. Nedaly mu pokoj. Neustále ho kousaly. Pirát se vztekle podrbal. Tím blechy docela naštval. Proto mu skočily pod triko a tam řádily dál.“

Franta by chtěl zažít spoustu legrace a velké dobrodružství, prostě nejkrásnější prázdniny. Jenže to vypadá, že ho čekají spíš otravné a nudné dny.
Jednou se však stane prapodivná věc. Bum! V pokoji mu přistane Snovík, kluk z kouzelné planety, a vezme ho i s kamarádem Honzíkem na vesmírnou výpravu. A nebude to jen obyčejná návštěva, kluky čeká parádní dobrodružství, kdy budou dělat neuvěřitelné věci – třeba sáňkovat v triku, bojovat s piráty nebo si ochočí dinosaura. Na planetě Snění je totiž možné cokoliv.

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem je dětskou knížkou, která zavede všechny malé čtenáře na planetu Snění, kde se jim splní všechna přání. Například jako Frantovi a jeho kamarádovi. Kniha plná příběhů dobrodružných, napínavých, ale i milých, klidných, příjemných a zábavných.

Jsou prázdniny a Franta je smutný z toho, že bude muset být sám doma, bez maminky, která chodí do práce, bez kamarádů, bez zábavy.
Ale jen do chvíle, než se u něj objeví Snovík. Nejdříve má strach, samozřejmě, jen si představte, že by se k vám v noci oknem dostal nějaký cizí tvor prostřednictvím barevné duhy.
Vzápětí ale Franta pochopí, že právě díky Snovíkovi se jeho čas, který měl strávit sám, nestane a bude si užívat Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem.

„V tom něco zašustilo. Z jedné strany se k nim pomalu blížili opancéřovaní stegosauři. Kluků si nevšímali. Žvýkali veliké lupeny. Z druhé strany přicházel ohromný diplodokus. I on se pořádně cpal ohromnými listy, které rostly kolem něj. Ládoval se a kráčel směrem ke klukům, kteří se s vyvalenými kukadly krčili za mohutným kmenem. Úžasem ani nedýchali.“

Čtenáři, ať už kluci, nebo holky, se ocitnou na kouzelném místě, planetě Snění, a odtud se vypraví za dalším dobrodružstvím. Ochutnají jablka, která nejsou ale úplně tak obyčejná, vyrazí za dinosaury, stanou se piráty, budou mít bazén na tom nejneočekávanějším místě a mnoho dalšího.
Na několika stránkách knihy Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem se autorka pustila do příběhů, které budou všechny děti bavit, budou plné zábavy, dobrodružství a možná i trošku toho ponaučení.

Velkou předností knihy Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem jsou také ilustrace, které se synovi moc líbily a přiznám se, že i mi, protože jsou opravdu krásné, barevné, veselé. Na každé dvoustraně se nějaké dočkáte a věřte mi, že stojí za to.
Jestliže máte doma malého dobrodruha, čtenáře, který rád sní, co by mohl podniknout, určitě se poohlédněte po tomto titulu.

Hvězdné hodnocení:

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze