Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027120796

Liška Šiška ve školce

17.9.2020

Liška Šiška ve školce – Iva Gecková

Autor: Iva Gecková
Ilustrace: Bára Buchalová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 64

„Liška Šiška hned běží k poličkám. Každou opravdu důkladně prohlíží, ale lentilky nikde. Teď ji ale něco napadlo. „Růžový medvídku! Vylez mi na záda a podívej se na horní poličky. Já tam nevidím, protože jsem malá.“
Růžový medvídek šplhá lišce po zádech a posadí se jí za krk. Liška si stoupá na zadní pacičky a medvídek prohlíží poličky, ale lentilky nikde. Co teď?“

Znáte malou Adélku, která tak ráda chodí do školky a pomáhá paní učitelce uklízet hračky? Adélka má svou oblíbenou plyšovou hračku lišku Šišku a tu si občas bere do školky s sebou. Jednoho dne ji ale ve školce zapomene.  Co bude s liškou Šiškou? Jak se ve školce zabaví, bude mít co jíst a nebude jí tam smutno? A co vůbec dělají hračky ve školce, když jsou kluci a holky doma? Všechno se dozvíte, když si přečtete milou pohádku o tom, co se děje ve školce, když děti odejdou.

Spojení autorky Ivy Geckové a ilustrátorky Báry Bouchalové je trefou do černého. Kdybyste viděli, co všechno se u nás doma podstupuje, abychom nejen mohli lišku Šišku číst, ale také ji mít, to už je na jiné povídání.
Obě dámy se skvěle doplňují a díky tomu vznikl již druhý příběh o „zapomenuté“ lišce s názvem Liška Šiška ve školce, kdy se liška v noci ocitne mimo postýlku své holčičky, ale díky tomu zažije velká dobrodružství.

Nedávno jsem vám představovala knížku Liška Šiška u doktora, a Liška Šiška ve školce se ničím příliš neliší, maximálně tím prostředím, ale to je dozajista to nejdůležitější, co by mělo malé čtenáře zajímat.
Holčička Adélka, která má svou lišku Šišku nejraději, ji jednoho dne zapomene ve školce (naprosto vím, jaká je to katastrofa, protože můj syn tam nechal Rockyho), a nemůže se pro ni vrátit, protože je školka už zavřená. A tak musí Adélka vydržet do druhého dne a liška Šiška musí zůstat přes noc ve školce.
A víte, co se všechno děje ve chvíli, kdy odejde i poslední paní učitelka, kdy se zhasnou světla, kdy nastane tma? Hračky ožívají. A nejen to, dokonce se dozvíte, jak to vypadá, když lední medvěd slaví narozeniny, hračky, panenky a vůbec všichni obyvatelé školky mu začnou připravovat narozeninový dort společně s oslavou. To je teprve zábava!
Takže se, milé děti, pěkně usaďte, a pojďte společně s liškou Šiškou hledat nejen ledního medvěda, který se někde schovává, ale také třeba lentilky, které jsou opravdu velmi důležité pro narozeninový dort.

„Jú! Teď se zpod peřinky vynořil dlouhý rezavý ocas s bílou špičkou!
Kdo to je? Co to je?
Že by to byla opice?
Ne, ta přece nemá rezavý ocas!
Tak je to zebra!
Ne, ta má přece bílé a černé pruhy.
No tak je to určitě veverka!
Taky ne, ta přece nemá na špičce ocasu bílé chloupky.
Tak kdo se to tedy v té postýlce schovává?“

Liška Šiška ve školce je stejně jako předchůdkyně krásně barevná a plná ilustrací, které potěší nejedno dětské oko. I dospělému srdce zaplesá, protože uvidí radost u svých děti nad tím, že poznají nejen všechny postavičky, hrdiny, ale také třeba lentilky, které jsou ve velkém hledány, dříve než samotná liška Šiška.
Příběh se mi také líbí, má hlavu a patu, je jednoduchý, snadno pochopitelný a díky tomu, že textu je dost, vám ani nebude vadit, že čtete knihu pořád dokola – aspoň já to tak mám už zase skoro týden. Prostě se liška Šiška neomrzí.

Pokud máte doma malé děti, nebo už i ty trochu větší, které třeba nechtějí chodit do školky, nebo naopak chtějí, ale rády by si poslechly pohádku o tom, jak jednou jedna holčička zapomněla svou hračku ve školce, tak se po této knize podívejte.
Je ideální pro předčítání před spaním, ale i trochu zdatnější malí čtenáři se díky většímu fontu písma s textem bravurně poperou. Za mě a mého syna dávám jednoznačně palec nahoru.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Liška Šiška ve školce můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Recenze vyšla na webu Daramegan.cz

 

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze