Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122097

Kouzelná kniha babičky Jůlinky

25.8.2020

Krásný večer,

bohužel jsem již druhý den z dovolené doma. Na horách bylo nádherně, hned bych se tam vrátila. Ten klid je prostě k nezaplacení. Na našem sídlišti mě čekalo několik nepěkných překvapení…už bych se ráda přestěhovala někam na vesnici.

Dneska jsem dokončila recenzi na knihu KOUZELNÁ KNIHA BABIČKY JŮLINKY, kterou napsala Marcela Kotová a ilustrovala Kateřina Kofroňová. Mělo by se jednat o čtení s porozuměním textu. Kniha je vážně krásná, určitě se podívejte na další fotografie.

Anotace:

Také jste někdy zatoužili prožít dobrodružství z pohádek na dobrou noc?

Terezce se toto přání splnilo. Když přijela k babičce a dědečkovi na letní prázdniny, našla na půdě starou knihu pohádek. Babička jí z ní každý večer předčítala, až Terezka usnula a vklouzla přímo do kouzelné knihy.

Seznámila se tam se skřítkem Lodunkou a prožila spolu s ním a se svým kamarádem Kubíkem spoustu dobrodružství. Jednoho dne, ale kouzelná kniha zmizela. Podaří se Terezce získat ztracenou knihu zpět?

Co já na anotaci:

Anotaci jsem si přečetla, až když mě zaujal titulek na obálce „čtení s porozuměním textu“. Dětské knihy, které mají toto porozumění textu, jsou super. Dále mě zaujaly ilustrace, které jsou krásné a poutavé. Dle anotace vypadal příběh také velmi zajímavě.

Recenze:

Naprosto perfektní kniha pro začínající čtenáře. Spíše bych doporučila knihu holčičkám. Kapitoly jsou velmi krátké a písmo veliké, ideální pro zkoušení čtení. Text je napsaný srozumitelně, pochopí ho i začátečník ve čtení. Ilustrace jsou nádherné, roztomilé a romantické. Ilustrátorka se řadí mezi mé oblíbené.

Na konci každé kapitoly je pár otázek, díky kterým si s dítětem můžete o kapitole povídat. Pod otázkami je místo pro obrázek. Děti mohou krásně rozvíjet i svou fantazii. Na vedlejší straně je vždy ilustrace přes celou stránku a k ní jeden či více úkolů.

Zpracování knihy se mi moc líbí, dokonce se mi líbí, že se jedná o paperback. Díky úkolům se z knihy tak trochu stává pracovní sešit. Formát je A4, což je ideální pro tvoření obrázků.

O příběhu:

Terezka prázdniny tráví u své babičky a dědy. Jednoho dne šmejdí na půdě a najde starou knihu pohádek. Ukáže jí babičce, a ta Terezce každý večer z knihy předčítá. Pokaždé, když babička začne číst, tak Terezka usne a ocitne se v příběhu z kouzelné knihy. V příběhu se seznámí se skřítkem Lodunkou. U babičky má Terezka kamaráda Kubíka, kterého vezme sebou do kouzelného příběhu. Všichni tři spolu zažívají dobrodružství. Jenže se stane to, že u sousedů řádil zloděj a kouzelná kniha zmizela. Bohužel ji nechala babička na terase. Najdou ji? Abyste se to dozvěděli, tak si budete muset s dětmi knihu přečíst.

Knihu doporučuji! Je to kouzelná kniha pro začínající čtenářky s porozuměním textu.

Nejen, že kniha obsahuje moc hezký příběh, ale děti můžou i tvořit vlastní ilustrace a vypracovávat úkoly. Doufám, že M. Kotová vymyslí další takovou knihu s porozuměním textu a nejlépe se stejnou ilustrátorkou.

Recenze vyšla na webu Ronnie and Book.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze