Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Konec zlobení

11.4.2019

Mám syna v druhé třídě a někdy také zlobí. Proto mě kniha zaujala a já si říkala, že by nás to mohlo bavit číst dohromady a k tomu by to přineslo pro něj ponaučení. Takže já jsem knihu zvládla přečíst za chvilinku a se synem ji čteme pomalu po večerech. Myslím, že ho baví. A to je důležité.

Kniha se mi velmi líbila. Autorka krásně předvedla příklad zrcadlení. Děti, které zlobily byly vtaženy do kouzelné tabule a dostaly se na místo učitele. Ten pak zkusil vlastní medicinu v podobě toho zlobení, které sám dělal jako dítě, ale v několikanásobném provedení. Děti pochopily, jak moc je to špatné, když zlobí a slíbily, že už to dělat nebudou. Pak je tabule vrátila zpět do třídy. Takže děti, které se rády hádaly, slyšely hádat celou třídu. Nebo když dělaly nepořádek, tak po nich jako po učiteli házely děti vše možné. Je to krásný příklad toho, že co nechcete, aby nedělali vám, tak nedělejte ostatním. Jenomže dětem se to musí vysvětlit po lopatě, a tady je to skvěle ukázano formou příběhu.

Kniha má větší písmena a řádky, tím pádem se velmi dobře čte začínajícím čtenářům. Příběh je vtipný, milý, poučný a doprovázejí ho hezké ilustrace Daniely Skalové. Věřím, že bude bavit malé i velké čtenáře. Doporučuji.

Hodnocení: 100%

Recenze vyšla na topcteni.cz

Konec zlobení
Mohlo by vás zajímat:
Konec zlobení
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Dorotka na táboře
Dorotka na táboře

Kniha je opravdu pěkně zpracovaná, má bohatou zápletku, děti při ní zažijí dobrodružství a rozhodně se nebudou nudit.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola
Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Mně se v čarodějnickém lese moc líbilo. Jako dítě bych určitě chtěla navštívit babičku bylinářku i starou Malvínu.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze