Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Když se brouček probudil

18.11.2019

Víte, co dělají světlušky když prší? Chcete poznat, jak voní podzim? Jakou barvu má Brouček rád? Veronika Kratochvílová je autorkou úžasné knihy Když se brouček probudil a pokud si jí přečtete, tak se tam vše dozvíte.

Světluška Majka se seznámila s Broučkem a dělá všem radost a dokáže vždy vykouzlit úsměv na tváři, potěšit a rozveselit. Brouček byl moc smutný, že začíná podzim, žloutne listí, ptáci odlétají do teplých krajin. Společně s Majkou zažije mnoho podzimních dobrodružství, potkají ježka, sbírají šípky, vaří spolu šípkový čaj, pozorují, jak rostou houby a nakonec zachrání muchomůrku před červíkem. Jaký dárek si Majka pro Broučka přichystá? Bude mít Brouček radost?

Kniha byla opravdu krásná a zaujala mě hned na začátku svým malým formátem. Autorce se podařil napsat laskavý příběh o podzimní přírodě, o přátelství mezi Majkou a Broučkem. Líbí se mě, jak autorka dokázala krásně popsat hlavní vlastnost světlušky Majky, což byla schopnost vykouzlit úsměv na tváři a potěšit ostatní. Je to nesmírně důležitá hodnota, která v dnešní uspěchané době tak trošku chybí. Ilustrace vás hned zahřejí u srdíčka. Rozhodně se k textu hodí a moc se podařily. Knihu ocení začínající čtenáři, protože obsahuje méně textu a více barevných ilustrací, ale i rodiče, či prarodiče, kteří hledají pro své děti, či vnoučata příjemné čtení s mnoha obrázky pro společně strávené chvíle. Myslím si, že je dobře, že se vydávají knihy, které v dětech vychovávají lásku k přírodě a ke zvířatům. Kniha se bude líbit i učitelkám mateřských škol, které hledají zajímavou a poučnou knížku o podzimu. krátké texty mohou dětem předčítat, ukazovat obrázky a přitom vysvětlit, jak to vlastně s tím podzimem je a co je pro něj typické.

Moc ráda bych si přečetla i další zajímavé pohádky od této autorky. Věřím, že se mě podaří něco najít. Pokud váháte nad vánočními dárky a nevíte si rady, jakou knížku dětem pořídit, kniha Když se Brouček probudil, bude jasná volba. Všem se bude moc líbit a pod vánočním stromečkem rozzáří oči vašich malých čtenářů.

Recenze vyšla na tvojechvilka.cz

 

Když se brouček probudil
Mohlo by vás zajímat:
Když se brouček probudil
Více informací o knize
Mohlo by vás zajímat:
Kratochvilová Veronika
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Šupová Jaroslava
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze