Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113798

Domácí zvířátka – Čtení s babičkou

22.9.2020

Naše dětská knihovnička se minulý týden rozrostla o novou krásnou knížku z nakladatelství Bambook. Jmenuje se Domácí zvířátka – Čtení s babičkou, napsala ji Marcela Kotová a poutavě ji ilustrovala Veronika Kubáčová.

Kniha děti skrze holčičku Rozárku a její babičku seznamuje s životem domácích zvířat. Děti se dozvídají, kde zvířátka bydlí, co jedí, čím nám prospívají nebo třeba jaké zvuky vydávají, ale také čím mohou být nebezpečná. Celkem děti v jednotlivých kapitolách poznají deset zvířátek.

Na knize se mi moc líbí její interaktivita. Děti si nejprve vyslechnou krátký příběh o příslušném zvířátku, přečtou si zajímavosti a mohou se naučit básničku. Poté už je čekají úkoly – hledají stejná vajíčka, počítají kosti pro pejska, hledají červené kytky či myšku ukrytou před kočkou. Na závěr kapitoly je ke každému zvířátku připraven obrázkový příběh, který mohou děti zkusit samy vyprávět, není třeba, aby uměly číst.

U našich dětí má kniha velký úspěch. Dvouletý Vašík poznává zvířátka, opakuje jejich zvuky, zvládá plnit jednodušší úkoly. Čtyřletá Kája zase čte příběhy podle obrázků a s úkoly si už poradí s přehledem.

Takže máte-li doma malé předškoláky, určitě se vám bude knížka líbit 😊.

Knihu Domácí zvířátka – Čtení s babičkou koupíte na e-shopu bambook.cz

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Logohrátky
Logohrátky

Kniha je krásně ilustrovaná, obsahuje spoustu zábavných úkolů a rozhodně vám nehrozí, že budete muset děti do práce s knihou nutit. To…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze