Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113798

Domácí zvířátka – Čtení s babičkou

22.9.2020

Naše dětská knihovnička se minulý týden rozrostla o novou krásnou knížku z nakladatelství Bambook. Jmenuje se Domácí zvířátka – Čtení s babičkou, napsala ji Marcela Kotová a poutavě ji ilustrovala Veronika Kubáčová.

Kniha děti skrze holčičku Rozárku a její babičku seznamuje s životem domácích zvířat. Děti se dozvídají, kde zvířátka bydlí, co jedí, čím nám prospívají nebo třeba jaké zvuky vydávají, ale také čím mohou být nebezpečná. Celkem děti v jednotlivých kapitolách poznají deset zvířátek.

Na knize se mi moc líbí její interaktivita. Děti si nejprve vyslechnou krátký příběh o příslušném zvířátku, přečtou si zajímavosti a mohou se naučit básničku. Poté už je čekají úkoly – hledají stejná vajíčka, počítají kosti pro pejska, hledají červené kytky či myšku ukrytou před kočkou. Na závěr kapitoly je ke každému zvířátku připraven obrázkový příběh, který mohou děti zkusit samy vyprávět, není třeba, aby uměly číst.

U našich dětí má kniha velký úspěch. Dvouletý Vašík poznává zvířátka, opakuje jejich zvuky, zvládá plnit jednodušší úkoly. Čtyřletá Kája zase čte příběhy podle obrázků a s úkoly si už poradí s přehledem.

Takže máte-li doma malé předškoláky, určitě se vám bude knížka líbit 😊.

Knihu Domácí zvířátka – Čtení s babičkou koupíte na e-shopu bambook.cz

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze