Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122103

Čarodějnice Bordelína

3.5.2019

Tuto krásně zpracovanou pohádku o malé čarodějnici, s nádhernými ilustracemi, si vaše děti zamilují na první pohled a určitě se budou chtít do lesa Bambručáku neustále vracet…

Les Bambručák je poklidný les, kde žijí všechna zvířátka společně, pomáhají si a mají se navzájem rádi. Když se sem ale přistěhuje čarodějnice Bordelína, je to hotové pozdvižení. Ona je totiž pořádná uličnice! Má ráda nepořádek, nerada se myje, vyvádí neustále samé lumpárny a zvířátkům naschvály. Celý les zašpiní papírky a odpadky, obarví vodu v rybníčku, se svým bratrem Puchonosodorem zasmradí vzduch celého lesa a dělá spousty dalších nepravostí. Na každého ale jednou dojde a špatnosti se mu musí vrátit zpátky, že?

Autorka Sandra Dražilová Zlámalová opět nezklamala. Už po přečtení její prvotiny Kulíškovy neposedné příhody jsem věděla, že píše opravdu krásné pohádky pro děti. A u Bordelíny tomu není jinak. Nebo vlastně je – řekla bych, že je ještě lepší! Krásně každou situaci popíše, zábavnou formou vysvětlí a děti, aniž by to věděly, ve svých pohádkách poučí o správném chování. Dialogy mezi hlavními postavami jsou mnohokrát více než úsměvné a i já jsem se občas sama přistihla, že mám při čtení pusu od ucha k uchu.

Navíc, viděli jste ty nádherné ilustrace? Jsou opět prostě dokonalé, celý příběh provázejí a dávají nám nahlédnout, jak některé Bordelíniny lumpačiny vypadaly.

Čarodějnice Bordelína je zkrátka zábavná, veselá, poučná pohádka pro děti, u které se bude smát a prožívat zážitky s Bordelínou celá rodina. Děti si ji oblíbí na první pohled a myslím, že mohu prozradit, určitě budou moc rády, jak to s ní nakonec dopadne.

A překvapení na konec? Zazpíváte si o Bordelíně písničku. Tahle knížka má prostě všechno, co má správná pohádka pro děti mít, a proto neváhejte ani vteřinu, vaše děti (a nejen ony!) ji budou milovat a budou ji chtít číst neustále dokola!

Recenze vyšla na knihynacestach.blogspot.com

Čarodějnice Bordelína
Mohlo by vás zajímat:
Čarodějnice Bordelína
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Logohrátky
Logohrátky

Kniha je krásně ilustrovaná, obsahuje spoustu zábavných úkolů a rozhodně vám nehrozí, že budete muset děti do práce s knihou nutit. To…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze