Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Za zvířátky na farmu

8.4.2020

Knížka Za zvířátky na farmu obsahuje krátké příběhy, básničky a písničky včetně notového zápisu. Nechybí ani jednoduché úkoly, které prověří, jak děti dávají při poslouchání pozor. Vše je s tématem zvířátek a života na farmě, což mají většinou děti rády.

Básně i písně jsou nové, originální a nejedná se tedy o žádné notoricky známé odrhovačky. Vše je navíc doplněno o nádherné a barevné ilustrace.

Obsah knihy

Hlavní děj se točí kolem farmy Kozodoj, kterou právě navštíví děti ze školky. Farmářka Pavlína a jejích syn Matěj děti provedou celou farmou a ukážou jim spoustu zvířátek – například husy, krocany, kočky, prasátka, lamy, koně, mravence, kohouta, slepice, pštrosy, králíky, oslíky, kozy, krávy, ovce aj. Děti se dozví, jak zvířátka žijí, co mají rády a spoustou dalších zajímavostí. V místním lese si pak děti zahrají také na schovávanou, vyzkouší vyrobit vlastní mýdlo a mnoho dalšího…

Jak už bylo avizováno výše, příběh je doplněn o různé básničky. Mají většinou 1-2 sloky, takže nic dlouhého, co by děti nezvládly.

Nechybí ani písničky, které si můžete s dětmi zazpívat a zahrát třeba na klavír nebo kytaru.

Na každé dvojstránce najede i několik ilustrací k tématu.

Příběhy jsou krátké, většinou mají jen 1-2 stránky.

Na konci knihy si mohou děti některá zvířátka i vybarvit.

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu, klasické papírové stránky a je trošku větší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada nebo na Bambook.cz. Cena je 199 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Za zvířátky na farmu vyšla teprve v lednu letošního roku a jsem ráda, že díky spolupráci s Nakladatelstvím Grada jsme ji mohli vyzkoušet. Kniha v sobě kombinuje různé způsoby čtení a zábavy, což se mi moc líbí. Příběhy jsou krátké a jednoduché, básničky mají chytlavé rýmy a ani písničky nejsou nijak složité. Kniha je díky tomu vhodná už od 3 let.

V knize najdete také různé bonusy jako například hru na zvířata, kterou si můžete zahrát i doma. U nás ale zaujal už samotný příběh, protože je zde krásně popsáno, co vlastně péče o zvířátka na farmě obnáší a jaké nástrahy nebo vtipné situace na farmáře často čekají.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Malá Ema
Malá Ema

Děti kniha vtáhne do světa zdánlivě všedních příběhů, které spisovatelka pojala neobyčejně, vtipně a pro děti poutavě.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Logohrátky
Logohrátky

Logohrátky Zuzany Pospíšilové rozhodně mohu doporučit všem, kteří chtějí zapracovat na správné výslovnosti svého dítka. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze