Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Všudybyl Avery – Den ve starověkém Řecku

12.8.2020

Tato krásná naučná kniha o starověkém Řecku zaujme nejen starší děti, ale určitě i dospělé. 

Anotace:

Avery miluje historii! Možná je to tím, že mu stačí jen mrknout a hned se přenese do jiné země a jiného historického období. Dnes z něj bude řecký chlapec Averos. Prožijte s ním jeho neuvěřitelná dobrodružství! Dozvíte se, jak vznikly olympijské hry, seznámíte se s řeckými hrdiny a zjistíte, jak kdysi dávno vypadalo divadlo.

Avery cestuje v čase a tentokráte se ocitl ve starověkém Řecku, v období olympijských her. Jeho příběh je proložený různými informacemi a fakty z tohoto období. Najdeme tu například jak to bylo s účastí v soutěžích, jak přišly do Řecka mince a jak vznikaly banky. Poznáme spousty bohů  a řeckých hrdinů (od Parise, Heleny, Medůsy, Mínotaura až po Achillea) a jejich osudy. Dozvíme se, jak vznikalo divadlo, jak to chodilo v Athénách a ve Spartě. Stránky navíc doprovázejí krásné ilustrace k danému tématu.

 

Den ve starověkém Řecku je zkrátka velmi dobře napsaná publikace, nechci říkat pohádka, protože se opravdu jedná spíše o naučnou literaturu pro děti a mládež, podanou zábavnou, nenásilnou formou. Zpracování je zkrátka dokonalé a každý milovník historie, Řecka a cestování si tuto knihu určitě zamiluje. Najdete zde spousty informací, které ne každý zná nebo je třeba zapomněl . Já jsem byla velmi nadšená a určitě se ke knize budeme doma často vracet. Už se moc těším na další díl, tentokráte ze starověkého Říma.

Moc děkuji nakladatelství BAMBOOK za recenzní výtisk.

Knihu koupíte zde.

Recenze vyšla na webu knihynacestach.blogspot.cz

Přečtěte si také: