Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Velká smůla trpaslíka Smůly

6.4.2020

Chcete se dozvědět, jak pomáhá Karkulka? Máte rádi pohádky Ivy Geckové? Hledáte příjemné čtení pro celou rodinu? Pojďte se společně se mnou podívat na novinku s názvem Velká smůla trpaslíka Smůly. 

Karkulka Červená žije se svou babičkou ve Šlehačkové Lhotě. Je tak hodná, že chce trpaslíka Smůly zbavit jednou provždy té jeho nesnesitelné smůly. Má jí totiž pořád. Vše na něj padá, všechno převrhne, rozbije. Podaří se Karkulce vše uskutečnit? Jak se do jejich plánu zapojí vzteklý tchoř Šuplík? Jak to nakonec dopadne? To se dozvíte, když se pohodlně usadíte, uvaříte si horký čaj a pustíte se do čtení.

 

Pojďte vstoupit do pohádkové příběhu s laskavým dějem a humorným koncem o Karkulce. Nečekejte klasickou pohádku o Karkulce, která šla za babičkou přes les a potkala vlka. O tom tato pohádka rozhodně není. Když se mě do rukou dostala tato novinka, říkala jsem si, co mě v této knize asi čeká. Mám ráda spíše klasické pohádky. Ty moderní si také ráda přečtu, ale klasika je prostě klasika. Po přečtení anotace jsem se možná i zarazila a moc se mě do čtení nechtělo.. Naštěstí zvítězila moje zvědavost a knihu jsem si přečetla. Musím říci, že příběh byl opravdu humorný, smála jsem se od začátku až do konce. Moc se mě líbily ilustrace, které byly velice milé. Pohádku bych doporučila všem, co si chtějí přečíst prostě něco jiného.

Iva Gecková pochází z jihočeského Písku, kde vystudovala obchodní akademii. Po studiu dlouhou dobu pracovala ve státní správě a při třetí mateřské dovolené se konečně začala naplno věnovat svému koníčku – psaní. Pro Český rozhlas napsala několik pohádek, jejíchž knižní vydání se chystá. Se svojí velkou rodinou žije v Lysé nad Labem.

Bára Buchalová

Hravost, barevnost, smysl pro humor, originální nápady, krásné knižní obálky a také vlídnost a pozitivní pohled na svět, tak to je celá Bára.

Máme na mysli Báru Buchalovou. Věnuje se především ilustrování knížek pro děti, svými obrázky doprovodila více než třicet knižních titulů.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz a kritiky.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze