Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125944

Úkoly pro bystré hlavičky s Kouzelnou třídou

7.9.2021

Znáte Kouzelnou třídu? Pakliže ano, jistě víte, že to není obyčejná třída, nýbrž kouzelná. Jak napovídá sám název. Děti mají to štěstí, že je učí víla, která umí kouzlit – paní učitelka Jasmína Bílá. Hodiny jsou tedy výjimečné tím, že se v nich kouzlí a čaruje a hraje se se slovy. Pokud chcete zažít kouzelné učení, popadněte tužku a pastelky a pojďte řešit pracovní sešit – Kouzelná třída od Zuzany Pospíšilové. Sešit plný úkolů, křížovek i doplňovaček. V pracovním sešitu jsou použity ukázky z oblíbené knihy Kouzelná třída. Vydalo ji nakladatelství Grada pod značkou Bambook.

Foto1

Hned v úvodu neboli v předmluvě nás čeká malá rozcvička v podobě básničky a čtyři otázky k ní. Řešení všech úkolů naleznete vždy na konci knihy. Takže se nemusíte bát, že kdybyste si případně s nějakým úkolem neporadili, kouzelný sešit má v závěru nápovědu.

Foto1

Pracovní sešit je rozdělený na několik kapitol, například jmenovitě – Pan učitel Starý, Splněné přání, Nová paní učitelka, Výprava do kabinetu, Čarodějnice, nebo kouzelnice?, Svačinová oslava, Opravdový poklad či Kouzelný dárek aj. V každé kapitole nás čeká celá řada zajímavých úkolů. Úkoly jsou plné kouzel, čarování a hrátek se slovy a slovíčky. Čekají na nás záludné hádanky, počítání, vymalovávání, luštění nejen osmisměrky, ale i křížovky, ale i celá řada parádních úloh na procvičení mozkových závitů našich dětí.

Foto1

V sešitě jsou k úlohám použity ukázky z knihy Kouzelná třída a jsou obohacené o ilustrace Drahomíra Trsťana.

Foto1

Tento pracovní sešit je přehledný, krásně zpracovaný. Celkem na 80 stranách přinese našim dětem nejen poučení, ale i radost ze společné chvíli s rodiči či prarodiči při jejím řešení. Tento tvůrčí sešit nabitý mnoha úkoly a doplňovačkami je určen především dětem od sedmi let. Vezměte tedy tužku a pastelky a pojďme se zabavit něčím smysluplným, co nám dá něco do vínku. A přečíst si můžete nejen první díl Kouzelné třídy, ale i ty další. Uvidíte, že neprohloupíte a zažijete s Kouzelnou třídou mnoho zábavy i ponaučení. Vřele doporučuji!

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze