Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125517

Trpaslíci z pařezového domečku

6.11.2019

Do rukou se mě dostala novinka s názvem Trpaslíci z pařezového domečku, kterou vydala Grada pod značkou Bambook. Zavede vás do lesa, do jednoho trpasličího domečku, kde vládne pohoda a radost. A teď už se na to se mnou pojďte podívat.

Žil byl, jeden pařezový domeček a v něm šest trpaslíků, původně zahradních. Jmenovali se Hrouda, Mrkvička, Hrabáček, Oblázek a Motyčka. Patřila k nim ještě jedna pihovatá trpasličí holka jménem Deštnička. Tak krásně se jim v domečku společně žilo. Všichni měli své místo v jejich hromadném obydlí a byli velmi pracovití. Pečují o svou zahrádku a mají se dobře. Jednoho dne jim někdo jejich krásnou úrodu předčasně sklidí. Trpaslíci jsou z toho velice smutní. Trpaslík Motyčka se vydává do lesa pro něco k snědku. Do večera se ale nevrátí a všichni o něj mají velký strach. Rozhodnou se tedy ho jít hledat. Zažijí přitom mnoho dobrodružství, zajímavých příhod a číhá na ně i několik nebezpečí. trpaslíci se mají ale moc rádi a vždy drží při sobě. Ne jinak tomu bude i tentokrát. Dostanou se do Říše lesních skřítků a poznají přitom prince Bukáčka. Ten se nám zamiluje a více už vám neprozradím. Nechte se překvapit, jak to vlastně všechno dopadne. Rozhodně se můžete těšit na poutavé a dobrodružné vyprávění o pracovitých trpaslících.

Knihu s radostí doporučím všem, co mají rádi laskavé příběhy z přírody, s trochou napětí a dobrodružství. S knížkou si autorka dala záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému. Autor i ilustrátor odvedl opravdu precizní práci, neboť poutavou formou dokázal dětem vysvětlit a přesně popsat, jak žijí trpaslíci. Způsob vyprávění mě uchvátil, autorka velice zajímavou formou popisuje zajímavý děj a ani na chviličku mě nenechala odpočinout. Tuto pohádkovou knihu rozhodně doporučuji a moc se těším na další knihu Bohunky Trelové.

Recenze vyšla na kritiky.cz

Trpaslíci z pařezového domečku
Mohlo by vás zajímat:
Trpaslíci z pařezového domečku
Více informací o knize
Mohlo by vás zajímat:
Sušina Michal
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Trelová Bohunka
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Pecivál domácí je hrdinou léta – kniha o vyléčeném lenochovi
Pecivál domácí je hrdinou léta

Malý človíček Pecivál je opravdu velký lenoch. Žije se svým kamarádem Šťouralem ve zrezivělé konvi, ze které nevytáhne paty, jak…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze