Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Strýček Vendelín, chlupatý meloun

16.5.2019

Jedno neobyčejně obyčejné zahradnictví, jedna podivná sousedka co umí čarovat a jedna blonďatá Gala se světle pihovatou pletí, co si užívá fantastické prázdniny u srandovního strýčka Vendelína. A vy si to můžete užít s ní, díky nové knize od Ivy Geckové s názvem Stryček Vendelín, chlupatý meloun.

Gala je třináctiletá holka, která tráví prázdniny u strýčka Vendelína, tety Květy a bratrance Rubína. Strýček Vendelín, který pro srandu nejde daleko, má zahradnictví, kde pěstuje i takové věci jako jsou citronomandarinkovník, salátová okurka co se loupe jako banán nebo rostlinu, která svými šlahouny myje nádobí.

Prázdniny přestanou být poklidné v okamžiku, kdy se do vedlejší vily nastěhuje nová majitelka paní Černá, která si dělá zálusk na strýčkovo zahradnictví.

A paní Černá není rozhodně jen tak ledajaká paní. Má kouzelnou hůlku a spoustu plánů jak zahradnictví získat. Podaří se Gale a její nejlepší kamarádce Šárce překazit její plány nebo se všichni promění v něco neuvěřitelného?

Na prvních stránkách knihy nás autorka seznamuje s rodinou a obšírným popisem postav. Přemýšlela jsem pro jakou věkovou kategorii dětí je kniha určena, protože i mně tyto zdlouhavé popisy přišly naprosto nezáživné a nedokázala si představit, jak to může děti přitáhnout k příběhu.

Doporučuji jemně „přidržet“ děti u začátku, protože to, jak se posléze příběh rozjel by mně ani ve snu nenapadlo a já už se nedokázala od knihy odtrhnout. Příběh nabírá neuvěřitelné obrátky a vy jste napnuti až do konce, i když je vám samozřejmě jasné, že vše dobře dopadne.

Nicméně mně to nedalo a poprosila jsem svou 7-letou dceru zda by si nepřečetla prvních pár stránek a neřekla mi, zda by si knížku chtěla přečíst celou.

„Ano mami, chtěla. Hrozně mně to baví…. .“ Poučení pro mě – nepodceňovat inteligenci našich dětí….

Iva Gecková není žádný spisovatelský elév, na svém kontě má již několik skvělých knížek pro děti, u kterých se smějí nejen děti, ale i dospěláci. Píše „jazykem“ srozumitelným jak pro děti, tak pro dospělé. Ani pro ty, kdo ještě neumí číst, ani pro rodiče, kteří budou předčítat, nebude kniha nudná.

Celý příběh doplňují krásné ilustrace Michala Sušiny (připomínaly mi starý, dobrý Dikobraz), je jich tam požehnaně a navíc jsou ještě vtipné.

V nakladatelství Grada, kde vydaly tuto krásnou knihu pro děti, můžete zakoupit ještě dalších pět titulů od této autorky a já budu rozhodně mezi prvními.

Hodnocení: 100 %

Recenze vyšla na kniznikavarna.eu

Strýček Vendelín, chlupatý meloun
Mohlo by vás zajímat:
Strýček Vendelín, chlupatý meloun
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze