Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027131129

Strašidlo z 2. B

14.10.2021

„Nikdo se nehádal, a když tak jen maličko. Všichni se snažili pomáhat jeden druhému. Kdyby totiž ne, Čmoudík by jim dal co proto. Vždyť mít dobré kamarády je to největší štěstí na světě.“

Sourozenci Vítek a Anička nastupují po prázdninách do nové školy, ale vůbec se netěší. A proč taky? Škola se jim zdá stará a ošklivá. Nikoho ve třídě neznají a spolužáci navíc Vítka začnou obviňovat, že jim dělá naschvály, přepisuje písemky i domácí úkoly, ničí výkresy, schovává přezůvky a vůbec vymýšlí samé lotroviny. Ale co když za to nemůže Vítek? Podaří se mu odhalit, kdo za těmi neplechami stojí? A co to vlastně šramotí ve starých kamnech ve třídě?
Začtěte se do vyprávění a odhalte tajemství třídy 2. B. Čeká vás příběh trochu tajemný, hodně zábavný i krapet poučný.

V nakladatelství Bambook máme své favority se synem, co se týče autorů, a Petra Martišková patří rozhodně mezi ně. Knihou Strašidlo z 2.B se ještě více posunula na pomyslném žebříčku popularity a ilustrace tomu skoku nahoru ještě pomohly. A proč? To se dozvíte níže.

Nejdříve se trochu podíváme na samotný příběh Strašidlo z 2.B. Dvojčata přestupují do druhé třídy do nové školy a vůbec se jim nechce. Bojí se, že si nenajdou kamarády a byli hlavně zvyklí na moderní školu, krásnou a přitom jejich „nová“ je stará, nelíbí se jim ani na pohled.
Začnou si tvořit kamarády, Anička je v pohodě, jen Vítek má trochu problém, protože Kuba… Kuba je výrostek, který se zastává své školy a pak už ve Vítkovi vidí svého soupeře a když se mu něco stane, vinu svaluje hned na něj. Proto často dochází k hádkám, dokonce rvačkám.
Jednoho dne dojde k tomu, že Vítek s Kubou zůstanou sami u kamen ve škole, a společně zjistí to největší tajemství, co se ve školní třídě může stát.

„Co to bylo?“ lekl se Kuba.
„Asi jenom vítr,“ snažil se je oba dva uklidnit Vítek, ale moc se mu to nepovedlo. Venku byl totiž krásný den. Sluníčko svítilo a barvilo poslední listí na stromech do barev podzimu. A vítr? Ten vůbec nefoukal. Ani jeden lísteček se nepohnul.
Pak se ozvala rána, až oba kluci leknutím nadskočili.“

Strašidlo z 2.B je knížkou, pohádkovou, která v sobě nese i jisté ponaučení, což je moc příjemné. Krásně autorka zapůsobí na dětskou psychiku co se týče navazování přátelství, starost o druhé, ale malým a opatrným pošťouchnutím, takže se nemusíte bát ani vy, ani děti, že toho bude příliš.
V první řadě jde v tomto příběhu o vyprávění, o tu pohádku, o odhalení toho strašidla a to je hlavní. Děti se budou bavit, budou si užívat napětí a také dobrodružství.

V neposlední řadě chci zmínit také ilustrace, které jsou doslova úžasné. Barevné, veselé, milé, samotné strašidlo jde poznat, že je strašidlo (ač nevypadá jako strašidlo, které bychom si představovali my, jako dospělí) a z toho měl třeba můj syn vždy radost, když se v ilustracích objevil a on věděl, že to je ono!

Strašidlo z 2.B je knížkou, která se nám doma opravdu líbila. Je ideální i pro začínající čtenáře, protože font písma je větší a ilustrace jsou na každé dvoustraně, tudíž tam není spousta textu a bude se jim dobře číst. Pokud máte doma děti, a je jedno, jestli to je holka nebo kluk, kteří touží po lehce strašidelném a napínavém příběhu, určitě se poohlédněte po této novince. Věřím, že se bude doma líbit.

Hvězdné hodnocení:

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze