Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027131136

Strašidelný dům

2.9.2021

Magda, Terezka Vojta byli velcí kamarádi. Magda měla doma mladšího brášku Jirku, kterého musela jednou odvést do školky, protože maminka nemohla. Magdě se nechtělo, byla totiž domluvená s Terezkou a Vojtou, že spolu půjdou do školy, ale maminka hned měla řešení. Navrhla Magdě, aby šli přes Tichou ulici, tak to všechno stihnou. To Magdě nemusela říkat dvakrát, přes tuhle ulici totiž chodili jen málokdy. Na této ulici stál totiž opuštěný dům, který obklopovalo strašidelné ticho. Když všichni procházeli okolo tohoto domu, ozvalo se odtamtud strašidelné zakvílení. To děti tak vylekalo, že se dali na útěk. Nakonec odvedli Jirku do školky a cestou do školy přemýšleli, co to mohlo být za zvuk.

Po škole se Magda, Terezka i Vojta sešli, aby to důkladně probrali ze všech stran. Jelikož se k ničemu smysluplnému nedobrali, dohodli se, že tam znovu zajdou. Po svačině chtěla jít Magda ze ostatními, avšak maminka ji dotlačila k tomu, aby vzala i Jirku. Sice se jí do toho nechtělo, ale nakonec neměla na vybranou. Když dorazili k domu, tak se jim za zády ozval hlas – byl to Magdin strejda David. Tomu se také svěřili. Také jim poradil, aby si připravili česnek, kdyby tam náhodou byli upíři. Děti se rozhodli nejprve se pořádně připravit a pak se teprve mohlo něco začít dít.

Typická pohádka od této spisovatelky. Kdo už někdy od ní něco četl, tak její rukopis musí zákonitě poznat. Nemám k tomu nic jiného, než říct – zase se to povedlo. Má dokonalý cit pro pohádky. Písmena jsou dost velká, jak to bývá u ní zvykem. Je zde obrázků tak úměrně bych řekla. Obálka je taky hodně povedená. Podle mého názoru se nedá této pohádce nic vytknout. Má 64 stran a rozhodně doporučuju.

Recenze vyšla na webu kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze