Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Štěpán Kobliha není žádná bábovka

22.10.2018

Máte doma zašifrovaný dopis a marně si lámete hlavu, co s ním? Unesli vám rodiče a nevíte, co dál? Štěpán Kobliha je velký rošťák s obrovským smyslem pro humor, který vám zajisté pomůže a vymyslí nějaký vynález či skvělou vychytávku.

O čem kniha je?

Štěpán je na internátní škole. Jeho rodiče pracují jako velvyslanci v cizině. Tentokrát jsou v Indii. Má tam kamarády Jamese, Nicolase a Ráma. Umět vyvolat „pupínkovou infekci“ to jen tak někdo nezvládne. A co vyprávění strašidelných příběhů o Serafíně, která jedla děti? Tím se prostě kluci náramně baví. Dokážou učitelku Hrozivou vždycky něčím vytočit.

Víte co je to točelko? To je kolečko. Tento název zůstal z doby, kdy Štěpán neuměl ještě správně mluvit. Na konci knihy je návod, jak si takové točelko vyrobit. Skládalo se ze dvou koleček. Z jednoho většího a jednoho menšího, uprostřed spojených nýtkem. Po obvodu obou koleček byly ve směru hodinových ručiček vepsána písmena abecedy. Pak už stačilo vymyslet, jakému písmenu na velkém kolečku odpovídá písmeno z kolečka malého a podle toho se mohla zašifrovat jakákoliv zpráva.

Reference Štěpána Koblihy:
Horšího žáka jsem v životě neučila. Nejenže vyrušuje v hodině, ale pohrdá učiteli, lže a nemá na prestižní škole, jako je tato, co dělat. Smrad jeden.
učitelka Hrozivá

Štěpána mohu všem vřele doporučit. Jeho vynalézavost a nepřekonatelný intelekt zachránil nejen mě a mou rodinu, ale i celou moji říši. Je to můj vzácný přítel.
Mahárádža

Veliké dobrodružství Štěpán zažije, když se najednou ocitne v Indii. Podaří se mu zachránit maminku a tatínka ze zajetí? Víte, co ještě neobvyklého Štěpán zažije? Pusťte se do čtení a rozhodně nebudete litovat.

Proč byste si to měli přečíst?

Už dlouho naše autorka nečetla knížku určenou pro děti s tak zajímavou zápletkou a napínavým dějem. Určitě by ji doporučila všem klukům a holkám, kteří hledají napínavou a prostě skvělou knihu.

To nejlepší na této knize?

Velice se nám líbí návod na přípravu tzv. točelka.

Recenze vyšla na dailystyle.cz

Štěpán Kobliha není žádná bábovka
Mohlo by vás zajímat:
Štěpán Kobliha není žádná bábovka
Více informací o knize

Přečtěte si také: