Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Štěpán Kobliha není žádná bábovka

6.9.2018

Štěpán a hrozivá učitelka Hrozivá – Štěpán psal rodičům, kteří byli v Indii, ve kterém jim například povídal o tom, že jeho spolužák Ráma ho učí vázat turbany. Postěžoval si, že mu to zatím příliš nejde. Chtěl se to naučit i proto, že počítal s večeří u maharádži, na kterou ho máma s tátou vezmou, tak aby neudělal nějakou ostudu. Když dopis ukončil, tak ještě přemýšlel, co by napsal, ale vtom se ozval křik a tak toho nechal. Křičel na něj jeho francouzský spolužák Nicolas, který měl s češtinou značné potíže. Nicolas prosil, aby mu Štěpán půjčil propisku, jinak nenapíše test. Půjčil mu kouzelnou propisku.

Najednou kluci pocítili chvění. To nebylo zemětřesení – jen se blížila učitelka Hrozivá, jejíž jméno vypovídalo o ní samotné skutečnou pravdu. Když přišla, tak se dětí zeptala, jestli mají už test hotový, avšak ne normálně – titulovala je slovem smradi. Děti zakývaly, že ano a tak učitelka Hrozivá sbírala testy. Štěpán byl v mdlobách, když procházela okolo něj – strašně jí smrděly nohy. Štěpán se sám pro sebe usnesl, že s tím musí něco udělat, protože se to nedá vydržet a hraničí to až s týráním. Naštěstí už zvonilo a tak se kluci vyřítili ven.

Štěpán a ukradený diamant – Štěpán letěl do Indie za rodiči, když mu v jednu chvíli oznámili nemilou novinu – mámu s tátou unesli z parku, když cvičili jógu. Štěpán byl velmi rozčilený s tím, jak je to možné. Jeho kamarád Ráma ho utěšoval, že je najdou – koneckonců jeho tatínek byl největší hlavoun v celé zemi. Když Štěpán a ostatní vystoupili z letadla, tak nasedli do limuzíny, která je vedla celým městem, až k paláci samotného maharádži. Když po dost dlouhé cestě dostali do paláce, tak se Ráma se všemi hned vítal, koneckonců v paláci vyrůstal, tak na tom nebylo nic divného, avšak Štěpána zajímalo jen to, jak zachránit rodiče.

Strašně čtivé dva příběhy v jedné knize. Ilustrace tu nejsou skoro žádné, avšak to nevadí, protože to plně vykompenzují oba příběhy. Obálka moc hezky udělaná, hodí se naprosto dokonale ke knize.

Doporučuju ke čtení.

Recenze vyšla na Kritiky.cz

Štěpán Kobliha není žádná bábovka
Mohlo by vás zajímat:
Štěpán Kobliha není žádná bábovka
Více informací o knize

Přečtěte si také: