Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122127

Skopičiny kocoura Silvestra

20.3.2020

Skopičiny kocoura Silvestra – Zuzana Pospíšilová

 

Autor: Zuzana Pospíšilová
Nakladatelství: Bambook
Ilustrace: Linh Dao
Rok vydání: 2020
Počet stran: 80

 

„Zvířat žijí mnohé druhy.
Někdo třeba nosí pruhy,
někdo má zas puntíky,
jiný je moc veliký.“

 

 

Krásně ilustrované pohádky plné zvířátek jsou doplněny množstvím veselých básniček a úkolů pro malé čtenáře.
Zrzavý kocour Silvestr žije s babičkou v malém domku blízko zoo. Ačkoli má doma misku vždy plnou, zdá se mu jeho život příliš nudný. Trápí se tím, že jako kocour není ničím zajímavý. Podniká proto pravidelné výpravy do zoo a snaží se napodobovat exotická zvířata, která všichni návštěvníci obdivují. Přestrojí se za lva, páva, zebru i papouška, ale vždy sklidí jen posměch. Jak Silvestr svoje trápení nakonec vyřeší? Krásně ilustrované pohádky plné zvířátek jsou doplněny množstvím veselých básniček a úkolů pro malé čtenáře.

Další dětská kniha, která se u nás v minulých dnech četla je knížka s názvem Skopičiny kocoura Silvestra.
Příběhy kocoura Silvestra patří mezi vtipné a zaručeně pobaví nejen děti, ale i jejich rodiče.

Kocour Silvestr žije u babičky, vozí se v kočárku, má všeho dostatek, ale jednoho dne jej prostě napadne, že má málo pozornosti a tak začne dělat vše pro to, aby si získal plnou pozornost všech – zamíří do zoo a tam začíná jedna sranda za druhou. Jednou se převlékne za velblouda, podruhé se pokusí přestrojit za želvu a když to zkusí se lvem nebo pávem, to se dějí věci… A jak to s ním nakonec dopadne? Všechno se včas dozvíte.

Skopičiny kocoura Silvestra je krásně ilustrovaná kniha, která má v sobě nejen pohádkový příběh o jednom nezbedném kocourovi, ale navíc, což beru jako velké plus, za každou kapitolou čeká děti spousta zábavných úkolů a básniček. Budou přiřazovat obrázky, budou pojmenovávat zvířata, budou hledat, co je na obrázku špatně… Je to skvělé oživení, které vaše ratolesti rozhodně uvítají.

„Babiččiny pletací jehlice o sebe cinakly, klubíčko poskakovalo jako malý klokan a já skoro usínal v kočárku. Když jsem poslouchal cinkání pletacích jehlic, cinklo mě to taky. Do hlavy mi z ničeho nic skočil nápad. Udělám si z vlny stejný účes, jaký měl lev!“

Písmo je většího fontu, takže si v knize můžou listovat i začínající čtenáři. Ale i pro předčítání je to ideální kniha, záleží na vás, co si vyberete.
Věřím, že příběh kocoura Silvestra bude bavit všechny děti, zasmějí se, když si představí určité situace, do kterých se kocour dostal – vlastní vinou, a také se něčemu přiučí, co se týče zvířat, které můžete vidět v zoo.

Skopičiny kocoura Silvestra doporučím s radostí. Nejen, že příběh je vtipný, zajímavý a autorka předvedla, jak má skvělou představivost a dokáže děti zaujmout, tak také pro jeho ilustrace, kde opravdu poznáte právě to zvíře, které máte a v neposlední řadě také pro zábavné úkoly, které dělají tuto pohádkovou knížku něčím zvláštní.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Skopičiny kocoura Silvestra můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!

Daramegan

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků
Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků

Pokud máte dítko, které moc nemluví, má nějakou vadu, ale i prcka, který je zvědavý a rád si povídá, poohlédněte…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze