Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122127

Skopičiny kocoura Silvestra

5.3.2020

ČTENÍ: Skopičiny kocoura Silvestra

Kniha Skopičiny kocoura Silvestra v sobě spojuje zajímavý příběh plný vtipných situací a zároveň také spoustu zábavných aktivit jako hádanky, doplňovačky, přiřazování nebo básničky, které dětem čtení ozvláštní.

Je určena především menším čtenářům, přibližně od 4 let. Potěší ale určitě i malé školáky, protože příběhy jsou krátké, psané velkými písmeny a dobře se čtou.

Obsah knihy

Kocour Silvestr žije sám s babičkou a touží poznávat svět. Rád by byl také lidmi obdivován, a tak se vydá do Zoo, kde se snaží napodobit zvířata, které mají návštěvníci rádi, aby získal taky trošku pozornosti a obdivu.

Vyzkouší například, jaké to je být želvou a nosit krunýř, chce se stát pávem a mít nádherné peří, pak zase jelenem, takže si přidělá na hlavu větve jako paroží. A to rozhodně není vše. Kocour Silvestr také zatouží být žirafou, velbloudem, lvem, zebrou, papouškem…

Nakonec ho jeho dobrodružné výlety a převleky za vedou až k tygrovi a s jehož pomocí najde konečně to, co hledal. Ocenění, lásku, pocit, že někam patří a především obdiv a zájem, který mu tak chyběl.

Knížka je členěná do krátkých kapitol, přičemž na začátku každé jsou 2 stránky s příběhem a pak následují různé zábavné aktivity. Například v podobě básničky, která je navíc kombinovaná s malovaným čtením.

Pro čtenáře jsou také připravené úkoly – například určit, které zvířátko je nejrychlejší.

Nebo doplnit slova do básní.

Zvířátka děti porovnávají i z hlediska váhy – kdo je těžší?

Některé názvy musí děti rozluštit. Třeba pomocí různých rébusů.

Děti se také v úkolech učí. Například když mají přiřazovat, co které zvířátko jí.

Formát knihy
Kniha je lehká, má pevnou vazbu, klasické papírové stránky a je trošku větší než formát A5.

Cena a dostupnost
Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada nebo na Bambook.cz. Cena je 229 Kč.

Celkové hodnocení
Knížka Skopičiny kocoura Silvestra nabízí krátké komické příběhy, kde hlavní roli hrají zvířátka. Takže pro děti obvykle zajímavé téma. K tomu je celá kniha doplněna o ilustrace zvířátek. Co se mi ale nejvíce líbilo bylo zkombinování s úkoly, které jsou jednoduché, různorodé a zábavné.

Kniha vyšla teprve v lednu letošního roku, takže se jedná o novinku a my děkujeme Nakladatelství Grada, že jsme ji mohli mezi prvními vyzkoušet. Autorkou je opět Zuzana Pospíšilová, která má na svědomí také další dětské knihy (například Anežka a kouzelná baletní sukýnka, o které jsem psala nedávno v této recenzi).

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Na výletě v raketě
Na výletě v raketě

Titul se hodí jako čtení před spaním a potěší předškoláky i mladší školáky, kteří se zajímají o tajemství vesmíru. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

Celkově dílo hodnotím velmi kladně. Doporučila bych ho nejen pro začátky se čtením, ale také pro předčítání například před spaním. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze