Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Školnice Valerie v podezření

4.11.2019

Knížka Zuzany Pospíšilové Školnice Valerie v podezření od vydavatelství Grada Publishing, a.s. pod značkou Bambook si na první pohled získala nejen mě, ale hlavně mojí starší dceru. Nejvíce k tomu přispěly krásné a poutavé obrázky od ilustrátorky Zuzany Osako.

Tato kouzelná publikace vypráví o netradičních okamžicích a příhodách, které zažívá hlavní protagonista příběhu Martin, žák druhé třídy, spolu se svými kamarády při vyučování ve své podivné škole. Ve škole, kde učitelé neznají jinou lepší známku než pětku, kde rádi rozdávají poznámky; nic jiného jim totiž nedělá takové potěšení, jako toto.

A kdo by se do tako­vé ško­ly po prázd­ni­nách těšil? Asi nikdo! A Martin nebyl výjim­kou. Udělal by coko­liv, jen kdy­by do ní nemu­sel v září zno­vu nastou­pit. Maminka byla ale jiné­ho názo­ru, napros­to neú­stup­ná… a tak se sta­lo, že chtě nechtě Martin musel opět do ško­ly, ostat­ně jako všich­ni jeho spo­lu­žá­ci.

A jaké bylo jejich pře­kva­pe­ní, když mís­to staré­ho a pro­tiv­né­ho škol­ní­ka, je ve ško­le při­ví­ta­la las­ka­vá a usmě­va­vá škol­ni­ce Valerie? Veliká! V tu chví­li ale ješ­tě nikdo netu­šil, že o změ­ny a podiv­nos­ti letos nebu­de nou­ze, že cho­dit do jídel­ny, kde jim bude chut­nat, bude zába­va…

Co všechno se ještě musí přihodit, aby přišel nový tělocvikář Richard a nová paní učitelka Gabriela? Co mají oba společného s Valerii? To vše se prostřednictvím svého pátracího deníku pokusí vypátrat sám Martin…. Podaří se mu to? Poodhalí roušku tajemství, jež se pojí s Valerií? Co když ona je právě ta čarodějnice, která za všechny ty podivnosti a drobná kouzla může? Nebo je to všechno úplně jinak?…

S dcerkou jsme tuto knihu přečetly jedním dechem. Dcerka předčítala nahlas a moc jí to bavilo. Byla zvědavá, co se zas v té podivné škole bude dít, a jaká kouzla znepříjemní vyučovací hodinu jednotlivým učitelům. Občas se zamyslela nad tím, jaké by to asi bylo, kdyby se tyto podivnosti děly i u ní ve škole.

Knížka je moc pěkně napsaná a svému čtenáři několikrát vykouzlí i úsměv na tváři. Knížku vřele doporučujeme přečíst si.

Recenze vyšla na kritiky.cz

Školnice Valerie v podezření
Mohlo by vás zajímat:
Školnice Valerie v podezření
Více informací o knize
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Více informací o autorovi
Osako Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Osako Zuzana
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Viktor a případ zmizelého psa
Viktor a případ zmizelého psa

Knížka v atmosféře barevného listí o dětském přátelství, společném nepříteli a napínavém společném tahu proti němu.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Jak to bylo s panem Vlkem
Jak to bylo s panem Vlkem

„Všechny pohádky mám přečtený už dávno a tuhle znám i pozpátku. Nebo?!?“ sdělil mi David při letmém pohledu na knížku.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze