Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027132461

Samík a práškovací letadlo

30.8.2021

„Uhasili oheň, popadli batohy a pokračovali dál. Dědeček se v jednu chvíli zastavil. Podíval se zase do mapy a poškrábal se na hlavě. Před nimi byly ne dvě, ale hned tři cesty.
„Tak a jsme namydlení,“ zabručel. „Kterou cestou se vydáme?“
Samík chvíli přemýšlel. „Už to mám! Půjdeme podle kompasu, na sever.“

Samík miluje letadla, a tak mu děda pomůže splnit si sen. Prohlédne si letiště, sedne si do opravdové pilotní kabiny a dokonce… Víc už neprozradíme! Přečtěte si knížku pro všechny začínající čtenáře i milovníky starých letadel.

Nezáleží na tom, jestli je vaše dítě milovníkem letadel nebo ne, ale pokud chce společně se Samíkem si užít dobrodružnou výpravu s obrovským překvapením na konci, tak kniha Samík a práškovací letadlo je skvělou volbou.

Celý příběh Samík a práškovací letadlo se odehrává během pár dnů a pro samotného Samíka to jsou ty nejkrásnější dny vůbec. Od doby, co byl malý, miloval letadla a jednoho dne pro něj jeho rodiče spolu s dědečkem připravili dobrodružnou výpravu za Čmeláky. Co je to Čmelák? A jaké obrovské překvapení na konci na Samíka čeká? Můžu prozradit jen to, že Samuel bude muset být pořádně statečný a odvážný klučina, aby to všechno dopadlo nejlíp jak mohlo.

„Piloti ostatních letadel začali zvědavě vykukovat z kabin. Postupně vypínali motory a šli se podívat, co se děje. Viděli malého chlapce, který seděl na křídle vyřazeného Čmeláka, a kroutili hlavami.“

Knížka Samík a práškovací letadlo je čtením pro prvňáčky, takže písmo je dostatečně velké a ilustrací je dostatek, aby se začínající čtenáři popraly s celým příběhem, ale bude se také velmi dobře předčítat rodičům dětem před spaním (tak jak tomu bylo u nás doma).
Celé vyprávění je jednoduché, autorka nepoužívala žádná složitá souvětí ani neznámé slova, která by mohla našim nejmenším kazit požitek z tohoto příběhu.

Tohle čtení je správnou volbou pro všechny kluky a nejen pro ty, kteří milují letadla. Ale také pro ty, kteří věří tomu, že na prázdninách u dědečka a babičky se vždycky zažijí ty největší překvapení a události, které se jim zapíšou nejen do paměti, ale také do srdcí. A to je právě ve vyprávění Samík a práškovací letadlo. Tam do srdce celé rodiny zamíří právě jeden čmelák…

Hvězdné hodnocení:

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze