Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Rybářské pohádky

21.10.2019

Máte rádi vodu a rybaření? Slyšeli jste, že existují Rybářské pohádky? Já také ne a do rukou se mě zrovna jedny takové pohádky dostaly. Moc ráda bych vám je všem představila, protože rozhodně stojí za to. Napsala je Zuzana Pospíšilová a ilustroval Michal Sušina. A teď už nebudu zdržovat, pojďte se se mnou na ně podívat.

20 rybářských pohádek vás zavede mezi rybáře, ale i k vodě a pod ní. Nechte se chytit pohádkami. Dozvíte se v nich, jak chutnají pekelníčky, jestli umí krtek splnit tři přání, jaké nachlazení trápí vodníka, že ryby mají rády pohádky a jestli amur Amor dokáže přinést pravou lásku.

V knize najdete tyto pohádky: Potrestaný čert, Stěhování rybníka, Líný lín, Amur Amor, Princezna Rybářka, Prstýnek a mnoho dalších krásných pohádek s rybářskou tématikou.

Milé a osobité ilustrace Michala Sušiny se k rybářským pohádkám opravdu hodí. Vždy si vzpomenu na svého bratra, který rád rybařil a jak jsme společně chytili amura. Dodnes vidím tu radost v jeho očích, jak jsme ho nesli domů a připravili je na másle. To byla ale dobrota.

Usedněte s dětmi, vezměte si Rybářské pohádky a začněte číst laskavé a humorné pohádky s ponaučením. A pokud vás čtení omrzí, vyražte všichni společně na ryby. Třeba zažijete stejná dobrodružství nebo potkáte vodníka, čaroděje či skřítka Zmrzlíka.

Pohádky se mě líbily. Mám moc ráda způsob vyprávění Zuzany Pospíšilové a často se ke jejím knihám vracím. Ve své knihovničce jich mám už pěknou řádku.

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.

Recenze vyšla na tvojechvilka.cz

Rybářské pohádky
Mohlo by vás zajímat:
Rybářské pohádky
Více informací o knize
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Sušina Michal
Více informací o autorovi

Přečtěte si také: