Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027128884

Ptačí štěbetání – čtení s porozuměním textu

1.7.2021

V malé vesnici na kraji lesa bydlí dvě kamarádky Amálka a Rozárka. Nejraději si spolu hrají v lese, kde staví různé domečky pro své skřítky. Jednoho dne je však při hraní na skřítkovskou svatbu vyruší hlasité štěbetání.

Zní to, jako by nějaký ptáček volal o pomoc. A taky, že ano. Rozárka s Amálkou najdou pod listím malého ptáčka, který vypadl z hnízda a zranil si křidýlko. Rozhodnou se, že se o něj postarají. Dají mu jméno Štěbetka a společně začnou prožívat mnoho krásných dobrodružství při péči o les i další zvířátka. Společně pomohou třeba zraněnému zajíčkovi, vyčistí les, poučí nezbedné táborníky, zachrání pejska, či vytřídí odpad.

Kniha Ptačí štěbetání od autorky Marcely Kotové je doprovázena krásnými ilustracemi Kateřiny Kofroňové a vychází v nakladatelství Bambook. Kniha přináší dětem nejen líbezný příběh plný poučení, ale navíc je doslova vtáhne do děje díky mnoha úkolům a otázkám, které najdou na konci každé kapitoly. Můžete se těšit na otázky, vybarvování, hledání rozdílů, jednoduché počítání, spojování…

Ptačí štěbetání je velmi povedená kniha pro předškoláky či mladší školáky, bude však bavit také rodiče. My si každý večer čteme jednu kapitolu, děti příběhy a hlavně otázky na konci hrozně baví a já zase oceňuji, že se večerní počtení vejde zhruba do 15 minut, což je snesitelné i pro unavené rodiče 😊.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze