Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027132874

Příběh hasičské cisterny

12.10.2021

Stát se hasičem je snem mnoha kluků. Jak to vlastně u hasičů vypadá? K jakým zásahům jezdí? A čím se zabývají, když mají naopak klid? Na to odpovídá knížka z Nakladatelství Grada, která potěší nejen milovníky hasičů.

Obsah knihy

Jirka chodí do první třídy a bydlí hned vedle hasičské zbrojnice, a tak často vidí, jak hasiči vyjíždějí k požárům nebo dalším nebezpečným situacím. A protože je hodně zvědavý, zajímá ho, jak to vlastně v hasičské zbrojnici vypadá.

Jednoho dne najde tajný klíček, se kterým se do zbrojnice dostane. Ocitne se před hasičskou Tatrou a ta mu vypráví příběhy, co všechno zažila. Třeba jak zachraňovali koně z močálu.

Při jednom vyprávění se Jirka tak zaposlouchá, až na sedadle hasičské Tatry usne. A právě v té chvíli ho objeví jeden z hasičů. Dokonce sám náčelník. Rozhodne se, že Jirku přijmou s ostatními dobrovolnými hasiči mezi sebe. A tak Jirka začne do hasičské zbrojnice chodit pravidelně každou neděli.

Při jednom hovoru se Jirka před náčelníkem zmíní, že je velké sucho a kousek za obcí je tůňka, kde živočichům hrozí, že kvůli suchu vyhynou. A rozhodnou se, že je s náčelníkem zachrání. Jirka tak vyjíždí na svou první skutečnou misi. A nakonec ji absolvuje mnohem více…

Celkové hodnocení

Kniha Příběh hasičské cisterny se zaměřuje na dobrovolné hasiče a jejich práci, která rozhodně nespočívá jen v hašení požáru. Děti mohou sledovat malého Jirku, který se k dobrovolným hasičům přidá. A i když je nejmladší a jediné dítě v týmu, nakonec se dostane i do různých akcí, při kterých bude ostatním pomáhat.

Příběh je doprovázen o ilustrace, které vypadají, jako by je někdo zrovna nakreslil pastelkou. Jsou jemné, ale hezky knihu ozvláštní. Nacházejí se na každé dvojstránce – někdy je obrázek celostránkový, jindy se jedná o malou ilustraci.

Kniha má velká písmena a není moc obsáhlá, takže jsme ji s Beky přečetli večer před spaním na jeden zátah. Je vhodná pro děti od 5 let a spadá do série prvního čtení, takže se hodí i pro začínající čtenáře.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Logohrátky
Logohrátky

Logohrátky Zuzany Pospíšilové rozhodně mohu doporučit všem, kteří chtějí zapracovat na správné výslovnosti svého dítka. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze