Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027132874

Příběh hasičské cisterny

12.10.2021

Stát se hasičem je snem mnoha kluků. Jak to vlastně u hasičů vypadá? K jakým zásahům jezdí? A čím se zabývají, když mají naopak klid? Na to odpovídá knížka z Nakladatelství Grada, která potěší nejen milovníky hasičů.

Obsah knihy

Jirka chodí do první třídy a bydlí hned vedle hasičské zbrojnice, a tak často vidí, jak hasiči vyjíždějí k požárům nebo dalším nebezpečným situacím. A protože je hodně zvědavý, zajímá ho, jak to vlastně v hasičské zbrojnici vypadá.

Jednoho dne najde tajný klíček, se kterým se do zbrojnice dostane. Ocitne se před hasičskou Tatrou a ta mu vypráví příběhy, co všechno zažila. Třeba jak zachraňovali koně z močálu.

Při jednom vyprávění se Jirka tak zaposlouchá, až na sedadle hasičské Tatry usne. A právě v té chvíli ho objeví jeden z hasičů. Dokonce sám náčelník. Rozhodne se, že Jirku přijmou s ostatními dobrovolnými hasiči mezi sebe. A tak Jirka začne do hasičské zbrojnice chodit pravidelně každou neděli.

Při jednom hovoru se Jirka před náčelníkem zmíní, že je velké sucho a kousek za obcí je tůňka, kde živočichům hrozí, že kvůli suchu vyhynou. A rozhodnou se, že je s náčelníkem zachrání. Jirka tak vyjíždí na svou první skutečnou misi. A nakonec ji absolvuje mnohem více…

Celkové hodnocení

Kniha Příběh hasičské cisterny se zaměřuje na dobrovolné hasiče a jejich práci, která rozhodně nespočívá jen v hašení požáru. Děti mohou sledovat malého Jirku, který se k dobrovolným hasičům přidá. A i když je nejmladší a jediné dítě v týmu, nakonec se dostane i do různých akcí, při kterých bude ostatním pomáhat.

Příběh je doprovázen o ilustrace, které vypadají, jako by je někdo zrovna nakreslil pastelkou. Jsou jemné, ale hezky knihu ozvláštní. Nacházejí se na každé dvojstránce – někdy je obrázek celostránkový, jindy se jedná o malou ilustraci.

Kniha má velká písmena a není moc obsáhlá, takže jsme ji s Beky přečetli večer před spaním na jeden zátah. Je vhodná pro děti od 5 let a spadá do série prvního čtení, takže se hodí i pro začínající čtenáře.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze