Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027124978

Povolání našich předků

25.11.2021
TIP na knížku, která je určena hlavně dětem, ale zaručeně se bude líbit i dospělým. Najdete v ní spoustu zajímavostí o povoláních našich předků. Kdo z vás třeba ví, že apatykáři prodávali i rovnače uší, kocouří sádlo a zuby vepřů nebo s čím tajně obchodovali kati?
Knížka vypráví, jak se živili naši předkové napříč staletími, co museli umět a co jejich profese obnášela. Je jasné, že to nebylo vůbec snadné, neměli naši dnešní techniku ani Google a museli si poradit sami a řídit se moudrými radami svých předků.
Zahrnuje období od 9. do 19. století. Je přehledně rozdělená do 10 kapitol – Lidé kolem dopravy, Lidé kolem dřeva a hlíny, Lidé kolem jídla a pití, Lidé kolem knih a novin, Lidé kolem kovů, Lidé kolem léčení a léků, Lidé kolem obchodování, Lidé kolem oblečení a obuvi, Lidé kolem těžby, Lidé kolem zábavy.
Najdete v ní spoustu zajímavostí, které se váží k jednotlivým odvětvím a určitě bude zábavným i poutavým čtením i pro dospělé, málokdo dnes bude například vědět, že voraři mívali na svých plavidlech ohniště a proč tomu tak bylo, že truhláři používali soustruh už od 13. století nebo proč vodní mlýny pracovaly jen třetinu roku.
Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně. Určitě bude tou, která se dědí z generace na generaci. Můžete si v ní číst spolu s dětmi, povídat si s nimi o tom, jak se kdysi žilo a přidat i příběhy svoje a své rodiny.
Recenze vyšla na webu velkeucho.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze