Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027129065

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků

29.1.2020

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků je knižní novinka, která je určena především mladším dětem a předškolákům. Díky spolupráci s nakladatelstvím Grada jsme se na ni mohli podívat trošku podrobněji a jsem ráda, že ji nyní mohu představit i vám.

Kniha v sobě kombinuje klasický textový příběh s obrázkovým, takže ji mohou číst nejen dospělí, ale i děti.
Kromě toho, že to může být pro děti větší zábava, si hlavně osvojují spoustu důležitých schopností –
například číst v řádku zleva doprava, přemýšlet logicky, tvořit věty a vyjadřovat se pomocí slov.
Zároveň rozvíjí slovní zásobu a samozřejmě trénují i soustředěnost. To vše zábavnou formou.

Obsah knihy

Kniha obsahuje celkem 20 příběhů o Aničce, bráškovi Pepíčkovi a jejich rodině. Příběhy jsou ze života, takže žádné nadpřirozené bytosti, kouzla a čáry. Naopak zde najdeme situace, které mohou být dětem hodně blízké. Témata příběhů jsou totiž různá – v domečku, na louce, u rybníka, v lese, na hřišti, ve školce, na zahradě, u moře, v zoo…

Ke každému tématu je uvedena nejdříve krátká pohádka. Na vedlejší stránce jsou pak obrázky a piktogramy se slovy, které se v pohádce objevují.

A poté už následuje obrázkové čtení. Pod každý obrázkem jsou napsány příklady vět, jak lze obrázky pochopit. Ale záleží na dítěti, jak to nakonec přečte. Může třeba zvolit trochu jiná slova nebo konkrétní pojmenování, může použít přítomný, minulý či budoucí čas, vybírá předložky a mnoho dalšího. Díky tomu se může číst příběh pokaždé jinak.

Tento princip se pak u každé pohádky opakuje.

Formát knihy
Kniha je lehká, má pevnou vazbu, klasické papírové stránky a je trošku větší než formát A5 (viz porovnání s klasickou tužkou).

Cena a dostupnost
Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada nebo na Bambook.cz. Cena je 229 Kč.

Celkové hodnocení
Kniha spojuje textové a obrázkové čtení a dává dětem možnost se zapojit do vyprávění, což se mi moc líbí. Už jsme měli doma pár knížek, kde část textu nahrazovaly obrázky a Beky se tak mohla do čtení zapojit. U této knížky dítě ale tvoří celé věty, takže je to zase něco jiného.

Příběhy jsou jednoduché a pro děti zajímavé. Obrázky jsou celkem snadno pochopitelné, a to dokonce tak, že část přečte i Beky ve svých 2,5 letech. Kniha je oficiálně doporučována od 4 let, ale klidně bych vyzkoušela i u tříletého. Obzvláště pokud už má zkušenosti se čtením podle obrázků z nějakých jiných knih či časopisů.

Recenze vyšla na maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze