Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125715

Pohádky z lesa

13.9.2021

To, že máme rádi pohádky a písničky Lenky Jakešové, už jsem psala několikrát. Dnes vám chci z její tvorby představit moc hezkou knížku POHÁDKY Z LESA, která je plná příběhů o lesních vilách a skřítcích a zároveň se v ní děti dozvědí něco o známých jehličnatých i listnatých stromech. Knížka vyšla v nakladatelství Bambook.

Knížkou malé čtenáře provází datlí rodinka: maminka, tatínek a čtyři datlí ptáčátka. Každý den datlí rodiče létají pro potravu a přitom léčí stromy. Za odměnu jim stromy vypráví pohádky, které pak táta datel vykládá malým datlíkům před spaním.

V deseti kapitolách mohou děti sledovat příběh datlí rodinky. Dočtou se, jak mláďatům roste peří, jak se učí létat a postupně dospívají. Za každou kapitolou následuje lesní pohádka.

V pohádkách vystupují lesní víly a skřítci, kteří mají svoje domečky v korunách lesních stromů. A zároveň se o stromy starají.

Pohádky jsou milé, laskavé a také trochu poučné. Děti se dozvědí, jak vypadají jednotlivé stromy a s čím nám pomáhají. Například, že lipové květy jsou léčivé.

Texty jsou obohacené pěknými obrázky Dagmar Medzvecové, která krásně vystihla podobu jednotlivých skřítků a víl.

Knížku POHÁDKY Z LESA doporučujeme jako ideální čtení před spaním.

Recenze vyšla na webu tvorimeprodeti.cz

Přečtěte si také:

Čertí babička
Čertí babička

Pojďte se se mnou podívat do pravého pekla, kde zlobí nezbední čerti a všechno tam obstarává jejich babička. Dokonce i…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Povolání našich předků
Povolání našich předků

Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze