Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125715

Pohádky z lesa

13.9.2021

To, že máme rádi pohádky a písničky Lenky Jakešové, už jsem psala několikrát. Dnes vám chci z její tvorby představit moc hezkou knížku POHÁDKY Z LESA, která je plná příběhů o lesních vilách a skřítcích a zároveň se v ní děti dozvědí něco o známých jehličnatých i listnatých stromech. Knížka vyšla v nakladatelství Bambook.

Knížkou malé čtenáře provází datlí rodinka: maminka, tatínek a čtyři datlí ptáčátka. Každý den datlí rodiče létají pro potravu a přitom léčí stromy. Za odměnu jim stromy vypráví pohádky, které pak táta datel vykládá malým datlíkům před spaním.

V deseti kapitolách mohou děti sledovat příběh datlí rodinky. Dočtou se, jak mláďatům roste peří, jak se učí létat a postupně dospívají. Za každou kapitolou následuje lesní pohádka.

V pohádkách vystupují lesní víly a skřítci, kteří mají svoje domečky v korunách lesních stromů. A zároveň se o stromy starají.

Pohádky jsou milé, laskavé a také trochu poučné. Děti se dozvědí, jak vypadají jednotlivé stromy a s čím nám pomáhají. Například, že lipové květy jsou léčivé.

Texty jsou obohacené pěknými obrázky Dagmar Medzvecové, která krásně vystihla podobu jednotlivých skřítků a víl.

Knížku POHÁDKY Z LESA doporučujeme jako ideální čtení před spaním.

Recenze vyšla na webu tvorimeprodeti.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze