Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125715

Pohádky z lesa

11.11.2020

Ve starém dubu žije rodinka datlů. Rodiče každý den létají hledat potravu pro ptáčátka a s dobrotami přinášejí dětem také pohádku, kterou jim vyprávěl strom, u kterého zrovna byli. Malá ptáčátka se moc na každý příběh těší a nemohou se dočkat druhého dne, až zase budou rodiče vyprávět kouzelné příběhy…

„Ve starém buku, téměř uprostřed lesa, žil kdysi dávno skřítek Bukýnek. Byl to dobrák od kosti – každému vždy ochotně pomáhal, jak jen mohl. Byl přátelský a věčně usměvavý. Měl veliké kulaté oči, které vypadaly jako průzračně čisté studánky. Jeho roztomilý úzký nosík směřoval maličko nahoru a červená pusinka se věčně usmívala. Na hlavě nosil vysokou bukovou čepičku hnědé barvy a hnědou vestičku z bukového lístečku.“

Tato pohádková knížka je velmi zábavná a děti ji budu milovat. Zároveň je velmi poučná a naši nejmladší se v ní dozví mnoho informací z přírody. Každá kapitola je rozdělená na příběhy rodinky datlů a na samostatné příběhy, které datlím rodičům vyprávěly stromoví skřítci a víly.
Ilustrace od Dagmar Medzvecové jsou nádherné a skvěle doplňují text. Pohádky budou bavit jak holčičky, tak i kluky. Pro malé předškoláky, ale klidně i děti v první třídě, jsou ideální.

Pohádka se nám moc líbila a určitě se k ní budeme rádi vracet.

Za recenzní výtisk moc děkuji autorce knihy, Lence Jakešové.

Kniha vyšla v nakladatelství Bambook a koupíte ji zde.

Recenze vyšla na webu Knihy na cestách.

Přečtěte si také:

Na výletě v raketě
Na výletě v raketě

Titul se hodí jako čtení před spaním a potěší předškoláky i mladší školáky, kteří se zajímají o tajemství vesmíru. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

Celkově dílo hodnotím velmi kladně. Doporučila bych ho nejen pro začátky se čtením, ale také pro předčítání například před spaním. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze