Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125715

Pohádky z lesa

16.6.2020

Anotace z Bambook:

V dutině starého dubu žije šťastná datlí rodinka – rodiče a jejich čtyři čerstvě vylíhnutá ptáčátka. Tatínek s maminkou léčí přes den stromy v lese a shánějí potravu. Každý večer přinášejí svým dětem kromě pochoutek i jednu pohádku, kterou jim za odměnu vyprávěly vyléčené stromy. Chtěli byste se dozvědět, proč modřín na zimu opadává, jak je možné, že jedličce rostou šišky směrem nahoru nebo jaký tvar listů má lípa? Tak se pohodlně uvelebte v hnízdečku a zaposlouchejte se do vyprávění datlího tatínka.

O knize:

Kniha mě naprosto dostala. Sice je tenoučká, ale i tak přináší dětem 10 pohádek, které každý den přinese mláďatům táta datel. Kniha je napsaná vážně skvěle, tím myslím, že je jednoduchá a miloučká. Pro malé děti ideální. Určitě doporučuji knihu číst před spaním. Pokud přečtete každý večer bílé stránky o životě v hnízdě plus pohádku, kterou přinese táta datel, tak máte knihu na 10 dní. Ilustrace jsou podle mě skvělé, perfektní výběr ilustrátorky pro tuto knihu.

O příběhu:

Na bílých stránkách se dozvíme, jak rostou čtyři datlí mláďata. Rodiče jim nosí neustále potravu. Každým dnem jsou silnější a silnější, dokonce jim roste postupně peří. Když jsou mláďata větší, začínají se učit létat. Na konci knihy je tatínek učí léčit stromy.

Pokaždé jim tatínek přinese nejen potravu, ale i pohádku od daného stromu, u kterého zrovna byl a léčil ho. Pohádky jsou na žlutém papíru. Pohádek je rovných 10.

Abych vám neprozradila všechno, tak vám jenom k třem pohádkám napíši, o čem jsou. Pohádky jsou všem pěkné, nejslabší byla asi ta druhá.

Pohádka: O skřítku Modřulovi –Skřítek Modřula musí odstranit mravence ze stromu, jenže oni potřebují někde přezimovat. Skřítek pomocí kouzelné formule nechá opadat jehličí na hromadu, ve které se mravenci zabydlí. A od té doby každý podzim opadá, proto se stromu říká Modřín opadavý.

Pohádka: O střapatém Smrkáčkovi –Skřítek rád dovádí s veverkou na smrku a pokaždé ho pořádně rozcuchají, proto je smrk věčně neučesaný.

Pohádka: O zasněné Jedlince –Víla Jedlinka letí se strakapoudem po okolí a vidí krásně slunce a oblohu. Víla chce, aby jedlička také viděla, to co ona a díky kouzelné formuli otočí šišky směrem nahoru. A od té doby rostou šišky jedličce nahoru směrem k obloze.

Pohádka: O víle Borince a jejím snu

Pohádka: O Jehnědce a Březínkovi

Pohádka: O hodném Bukýnkovi

Pohádka: O Lipěnce a Lipce

Pohádka: O neposedném Dubínkovi

Pohádka: O Vrběnce a Kvačce

Pohádka: O starostlivém Maďálkovi –Tuto pohádku už táta datel nepřinesl. Mláďata k tomuto stromu přiletěli a byl to jejich první strom, který vyléčili. Takže jim Jírovec pohádku pověděl přímo.

Děti se z knihy dozví, jak to chodí u datlí rodinky. A díky pohádkám se dozví, jaké mají stromy specifikace jako např. Šišky, co rostou nahoru. Jehličnatý strom, který opadá atd…

Krásné a milé čtení. Doporučuji!

Recenze vyšla na webu godmoda.blog.cz

 

 

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze