Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125142

Pohádkové přátelství

9.7.2020

 

Kniha Pohádkové přátelství přináší příběh o vodníkovi Edovi, který je velký neposeda, všechno musí vyzkoušet a nic mu nesmí uniknout. Díky těmto vlastnostem zažívá nejedno dobrodružství. A co teprve když mu jeho rybník zamrzne? Jak to může dopadnout?
Pohádkové přátelství je další novinkou ze série Bambook, která vyšla teprve nedávno. Kniha je určena dětem od 4 let a kromě textu v ní nechybí samozřejmě ani různé doplňkové ilustrace. Tentokráte od ilustrátorky Zdeňky Študlarové.

Obsah knihy

Vodník Eda bydlí v rybníce Svět. A zde zažívá spoustu krásných i napínavých situací. Učí se například zpívat pod dohledem kosí rodinky, tak tak unikne sítím při výlovu rybníka a často také vyráží na prohlídku okolí.

Když se však vrátí z jedné takové cesty, zjistí, že jeho rybník je zcela zamrzlý. A tak se vydá do města, chodí od domu k domu a prosí lidi, jestli u nich může do jara počkat. Jenže lidé jsou na něj nepříjemní a považují to za provokaci…
Naštěstí se seznámí s hodnou fenkou Betynkou, která ho pustí do své boudičky. Jak ale takové soužití dopadne? A bude to stačit Edovi, který je společenský a stýská se mu po jeho rybníčku a žabách? Vrátí se ještě někdy zpátky?  Stačí, pokud knížku dočtete do konce a vše se dozvíte!

Formát knihy

Kniha je lehká, tenká, má pevnou vazbu a je o trošku větší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada nebo na Bambook.cz. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha Pohádkové přátelství přináší originální příběh o vodníkovi Edovi a fence Betynce, která zrovna čeká malá štěňátka. I když se jedná o dvě odlišné postavy, našly k sobě cestu a stanou se z nich velcí kamarádí, kteří se mají rádi, navzájem si pomáhají a zažijí spolu spoustu dobrodružství.
Knížka je vhodná pro děti od 4 let. Má velká písmena a je členěná do zřetelných odstavců, aby se dobře četla i začínajícím čtenářům. Nechybí ani ilustrace, které však nejsou na každé dvojstránce, což je škoda. Obrázky jsou ale krásné, podobné realitě a celkem mile zpracovány.
Recenze vznikla ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada, kterým tímto děkuji za možnost se do knížky začíst a pořádně ji prozkoumat.
31
Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Logohrátky
Logohrátky

Logohrátky Zuzany Pospíšilové rozhodně mohu doporučit všem, kteří chtějí zapracovat na správné výslovnosti svého dítka. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze