Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125142

Pohádkové přátelství

9.7.2020

 

Kniha Pohádkové přátelství přináší příběh o vodníkovi Edovi, který je velký neposeda, všechno musí vyzkoušet a nic mu nesmí uniknout. Díky těmto vlastnostem zažívá nejedno dobrodružství. A co teprve když mu jeho rybník zamrzne? Jak to může dopadnout?
Pohádkové přátelství je další novinkou ze série Bambook, která vyšla teprve nedávno. Kniha je určena dětem od 4 let a kromě textu v ní nechybí samozřejmě ani různé doplňkové ilustrace. Tentokráte od ilustrátorky Zdeňky Študlarové.

Obsah knihy

Vodník Eda bydlí v rybníce Svět. A zde zažívá spoustu krásných i napínavých situací. Učí se například zpívat pod dohledem kosí rodinky, tak tak unikne sítím při výlovu rybníka a často také vyráží na prohlídku okolí.

Když se však vrátí z jedné takové cesty, zjistí, že jeho rybník je zcela zamrzlý. A tak se vydá do města, chodí od domu k domu a prosí lidi, jestli u nich může do jara počkat. Jenže lidé jsou na něj nepříjemní a považují to za provokaci…
Naštěstí se seznámí s hodnou fenkou Betynkou, která ho pustí do své boudičky. Jak ale takové soužití dopadne? A bude to stačit Edovi, který je společenský a stýská se mu po jeho rybníčku a žabách? Vrátí se ještě někdy zpátky?  Stačí, pokud knížku dočtete do konce a vše se dozvíte!

Formát knihy

Kniha je lehká, tenká, má pevnou vazbu a je o trošku větší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada nebo na Bambook.cz. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha Pohádkové přátelství přináší originální příběh o vodníkovi Edovi a fence Betynce, která zrovna čeká malá štěňátka. I když se jedná o dvě odlišné postavy, našly k sobě cestu a stanou se z nich velcí kamarádí, kteří se mají rádi, navzájem si pomáhají a zažijí spolu spoustu dobrodružství.
Knížka je vhodná pro děti od 4 let. Má velká písmena a je členěná do zřetelných odstavců, aby se dobře četla i začínajícím čtenářům. Nechybí ani ilustrace, které však nejsou na každé dvojstránce, což je škoda. Obrázky jsou ale krásné, podobné realitě a celkem mile zpracovány.
Recenze vznikla ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada, kterým tímto děkuji za možnost se do knížky začíst a pořádně ji prozkoumat.
31
Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze