Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117741

Plašmyška

26.10.2020

Krásné povídání o malém myšákovi Plašmyškovi, který se vydá do světa hledat tolik odvahy, kolik jen unese, přináší jako knižní novinku nakladatelství Bambook. Knihu Plašmyška – Jak malý myšák hledal odvahu napsala rozhlasová redaktorka Kateřina Kubalová a milými ilustracemi ji doprovodila Zdeňka Študlarová.

Každé dítě, a popravdě nejen dítě, se občas něčeho bojí, potřebuje dodat odvahu. I my doma s nějakými těmi strachy bojujeme – strach ze spaní ve školce, strach ze tmy, strach z bouřky…občas ani nevím, kde se ten strach vlastně vzal. Třeba jedním s největších strachů je u nás poněkud iracionální strach ze sopky a lávy. Proto jsem velmi vítala možnost seznámit děti skrze milý příběh s malým bázlivým tvorečkem, který se svým strachům postavil a vydal se do světa hledat odvahu.

Plašmyška na své cestě za odvahou potkává nejrůznější zvířátka – krysy, veverku, sysla…najde si kamarády, zastává se slabších, i když v něm samotném je často malá dušička. Nakonec dokonce pomůže i se záchranou obávaného nepřítele zvířátek lišáka. Však ono se někdy hodí být ze všech ten nejmenší a být nejmenší vzrůstem rozhodně neznamená být nejmenší svými skutky.

Jak to vše s Plašmyškou dopadne? Vrátí se domů? A přinese si skutečně plný raneček odvahy? To už si musíte s dětmi přečíst sami 😊.

Knihu Plašmyška Jak malý myšák hledal odvahu koupíte zde.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze