Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117741

Plašmyška

30.4.2021

Ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada vám představuji říjnovou novinku Plašmyška, která potěší hlavně předškolní děti. Přináší pohádkový příběh o odvaze, pomoci, ale také o posmívání a škodolibosti.

 

Obsah knihy

Kniha vypráví o myšákovi, který je velký strašpytlík, a tak mu ostatní neřeknou jinak než Plašmyška. Bojí se třeba jít ven stavět sněhuláka – co kdyby ho zábly nožičky? Nejde ani na návštěvu k novým sousedům – co kdyby se mu v jejich době nelíbilo nebo byli zlí? Co kdyby mu nechutnalo jídlo? Vždy si prostě najde důvod, proč být raději doma.

Jednou ale zaslechne, jak se děti jeho přezdívce Plašmyška smějí. Je mu to líto a rozhodne se, že vyrazí do světa, aby přinesl tolik odvahy, kolik ji jen unese.

Na své cestě potká krysy, které si z něj udělají legraci, když mu poradí, aby si jako odvahu nabral zrnka pšenice. Poté narazí Plašmyška na sysla, kterému se posmívají ostatní syslové, protože nemá část ouška. Plašmyška se za nového kamaráda postaví a posměvačky zastraší. Dále se setká s veverkou, která ve sněhu hledá, kde si schovala svoje zásoby. Plašmyška ji může tím, že ji nechá své zrníčka, aby měla co jíst.

Dostane se také k zajícům a podaří se mu zachránit malého zajíčka před liškou. Ti ho pak pošlou za kačerem, že mu třeba on pomůže najít odvahu. A tak Plašmyška putuje, až zjistí, že odvaha se vlastně nedá jen tak přinést, ale….

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je velká přibližně jako formát A5.

Celkové hodnocení

Myšák Plašmyška se snaží najít odvahu. Jenže zjišťuje, že si ji nejde někde jen tak vzít. Díky své dobrodružné cestě zažije spoustu zajímavých příhod a když se vrátí domů, uvědomí si, že byl vlastně odvážný. A začne konečně naplno žít.

Kniha má krátké kapitoly a spoustu barevných ilustrací. Některé dvojstránky jsou bez obrázků, což naše téměř čtyřletá Beky nemá moc ráda (vždy se do knížky dívá se mnou a koukat jen na text ji nebaví). Možná i proto jsme četli knihu jen dvakrát a prozatím dává přednost jiným. Ale třeba se to ještě změní. Kniha je přeci jen vhodná od 4 let, takže jsme na spodní hranici.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze