Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117741

Plašmyška

23.11.2020

plasmskaTato dětská kniha mě zaujala svými ilustracemi. Jsou prostě nádherné. A díky obálce jsem měla chuť zjistit, zdali příběh je také tak pěkný. Je.
Je milý, úsměvný, poučný a dětem se rozhodně bude líbit. Lehce, jemně ukazuje, že nevadí, když se něčeho bojíme, ale důležité je dělat správné věci, pomáhat a pak zjistíte, že máte odvahy na rozdávání.

To se přesně stalo malému myšákovi, který se všeho až moc bál. Raději sedí doma a nikde nechodí, protože by se mu mohlo něco stát. Co když se mu tam nebude líbit a co když mu tam nebude chutnat. Prostě byl tak mimo z obav, že seděl doma a z okna se díval, jak se kamarádi baví. Jednou se tak rozzlobil sám na sebe, že se rozhodl odejít do světa a najít tam svou odvahu, jak mu všichni kolem radili.
Na své cestě za odvahou potkal sysla, kterému pomohl proti posměváčkům. Veverce poradil s jídlem. Zachránil malého zajíčka před lišákem a lasičkám neprozradil, kde mají kachny hnízdo. V závěru vysvobodil dokonce lišáka, kterého chytli pytláci. Plašmyška se vracel domů s tím, že odvahu nenašel. Jeho rodina se dozvěděla, co vše ve světě udělal a ukázala mu, že má odvahy na rozdávání.

Je to pohádka a tam vše vždy dobře skončí. Proto mám pohádky moc ráda. Líbí se mi, že tato je s nenásilným poučením. Dobře se čte a krásné ilustrace Zdeňky Študlarové zdobí každou dvojstranu. Je to tip na moc hezký dárek pod stromečkem, kde by kniha neměla chybět.

Recenze vyšla na webu topcteni.cz

Přečtěte si také:

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků
Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků

Pokud máte dítko, které moc nemluví, má nějakou vadu, ale i prcka, který je zvědavý a rád si povídá, poohlédněte…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze