Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117741

Plašmyška

23.11.2020

plasmskaTato dětská kniha mě zaujala svými ilustracemi. Jsou prostě nádherné. A díky obálce jsem měla chuť zjistit, zdali příběh je také tak pěkný. Je.
Je milý, úsměvný, poučný a dětem se rozhodně bude líbit. Lehce, jemně ukazuje, že nevadí, když se něčeho bojíme, ale důležité je dělat správné věci, pomáhat a pak zjistíte, že máte odvahy na rozdávání.

To se přesně stalo malému myšákovi, který se všeho až moc bál. Raději sedí doma a nikde nechodí, protože by se mu mohlo něco stát. Co když se mu tam nebude líbit a co když mu tam nebude chutnat. Prostě byl tak mimo z obav, že seděl doma a z okna se díval, jak se kamarádi baví. Jednou se tak rozzlobil sám na sebe, že se rozhodl odejít do světa a najít tam svou odvahu, jak mu všichni kolem radili.
Na své cestě za odvahou potkal sysla, kterému pomohl proti posměváčkům. Veverce poradil s jídlem. Zachránil malého zajíčka před lišákem a lasičkám neprozradil, kde mají kachny hnízdo. V závěru vysvobodil dokonce lišáka, kterého chytli pytláci. Plašmyška se vracel domů s tím, že odvahu nenašel. Jeho rodina se dozvěděla, co vše ve světě udělal a ukázala mu, že má odvahy na rozdávání.

Je to pohádka a tam vše vždy dobře skončí. Proto mám pohádky moc ráda. Líbí se mi, že tato je s nenásilným poučením. Dobře se čte a krásné ilustrace Zdeňky Študlarové zdobí každou dvojstranu. Je to tip na moc hezký dárek pod stromečkem, kde by kniha neměla chybět.

Recenze vyšla na webu topcteni.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze