Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125654

Písmenka v hádánkách a křížovkách

9.4.2020

Před nedávnem jsem zde dávala recenzi na praktický sešit pro školní děti, kde si procvičí psaní i/y (recenze zde). Nyní mám pro vás v rámci spolupráce s Nakladatelstvím Grada pokračování, které se zaměřuje na písmenka.

Pro děti je opět připraveno mnoho zábavných úkolů, při kterých se učí poznávat všechna písmena naší abecedy a přitom se i pobaví, neboť nechybí různé křížovky, hádanky a doplňovačky.

Obsah knihy

V knížce je ke každému písmenu uveden krátký text, na nějž pak navazují úkoly, které prověří, jak pozorně děti četly či poslouchaly a také jestli si písmeno zapamatovaly, neboť ho mají třeba v celém textu označit a podobně.

Poté na školáky čeká několik hádanek a křížovek.

Vše je doplněno o obrázky, které si děti mohou za odměnu vybarvit, aby byl sešit pestřejší.

Formát knihy

Pracovní sešit má velikost formátu A4 a má měkkou vazbu, takže se do něj snadno vepisuje. Obal je barevný, jinak je kniha černobílá.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada nebo na Bambook.cz. Cena je 229 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha podporuje učení zábavnou formou, což se mi moc líbí. Je určena především mladším školákům, kteří už písmena znají, ale ještě je nemají úplně zažité nebo by se jim hodilo procvičování. Věkově tedy doporučuji přibližně od 6-7 let.

Pracovní sešit obsahuje spoustu jednoduchých a krátkých křížovek, jejichž řešení je vždy na konci knížky, takže si děti (nebo rodiče) mohou snadno zkontrolovat, jestli vyluštili správně. Opět zde najdeme i netradiční a vtipné ilustrace, které dodají celé knize šmrnc.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků
Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků

Pokud máte dítko, které moc nemluví, má nějakou vadu, ale i prcka, který je zvědavý a rád si povídá, poohlédněte…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze