Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125654

Písmenka v hádankách a křížovkách

30.3.2020

V tomto pracovním sešitě se děti mohou seznámit s písmenky netradičním způsobem. Procvičí si je nejen pomocí krátkých textů s úkoly, ale hlavně díky hádankám a křížovkám. Správná odpověď na hádanku se totiž vždy ukrývá v křížovce. Děti tak zažijí spoustu zábavy s písmenky při hádání hádanek, luštění křížovek a řešení úkolů. Ukrátí si dlouhou chvíli a navíc si rozšíří slovní zásobu díky chytré zábavě s písmenky.

Milé děti, drazí rodičové,
v dnešní článku se neobjeví recenze taková, na jakou jste zvyklí. Ale jde spíše o informaci, jak se zabavit v dnešní nelehké době a také se něčemu přiučit a nechat působit svou kreativitu.

Nebojte, nebudu do vás lít rozumy, co dělat, když děti jsou doma. Ale vím, že spousta z vás rodičů řeší, jak děti přimět, aby je učení doma bavilo.
A právě v tom vám může pomoct nový pracovní sešit Písmenka v hádankách a křížovkách. Je primárně určen už školákům, ale pokud máte doma malého génia, možná už dříve. 🙂

V tomto sešitě, Písmenka v hádankách a křížovkách, který pro vás připravila a sestavila Zuzana Pospíšilová, se autorka věnuje naší, české abecedě a to nevšedním způsobem, tak aby to bylo pro děti nejen přínosné, ale také zábavné. 

Každé písmenko má jakoby svou vlastní kapitolu. V té je krátký, opravdu jen pár řádkový text (samozřejmě větším písmem), kde je vždy jméno postavy a podstatná jména z daného písmena.

Po textu přichází úkol, který rodičům a vlastně i dětem ukáže, jak dokáží s tím textem pracovat a poté už navazují křížovky a hádanky.

Dám vám konkrétní příklad hádanky. 

Hádanka: Člověk vždycky marně zírá-
je to sýr, či jenom díra?
Jak se pozná myší král?
Jeho dům je…. 

A pokud nevíte odpověď na tuto hádanku, jednoduše si ji v křížovce vyluštíte.

Velkým bonusem v sešitě Písmenka v hádankách a křížovkách jsou i černobílé, velké obrázky, které si děti můžou vybarvit. Ať už před hádáním, aby se na to připravily, nebo jako odměnu za správně zdolané písmenko. To už záleží čistě na vás.

Pracovní sešit Písmenka v hádankách a křížovkách je skvělou pomůckou pro malé školáky, aby si procvičovali abecedu zábavnou formou. Když dojde k problému, že nebudete vědět řešení některé hádanky, ani vám nepomůže křížovka, nezoufejte, na konci sešitu jsou všechny křížovky vyplněné – řešení – takže se nemusíte bát, že by některé políčko zůstalo nevyplněné.

Sečteno a podtrženo, pracovní sešit Písmenka v hádankách a křížovkách je úžasnou cvičební pomůckou, u které si vaše děti nejen procvičí českou abecedu, ale také se zabaví, klidně na několik hodin. Některé hádanky daly zabrat i mě a bez křížovky bych se dále rozhodně neposunula. 

Je to (nejen v těchto dnech), skvělá zábava pro celou rodinu. Takže, pokud máte doma malého školáka, rozhodně se po tomto sešitě podívejte, věřím, že si spolu s vašimi dětmi užijete spoustu zábavy.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Písmenka v hádankách a křížovkách můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!

Daramegan

Recenze vyšla na webu Daramegan

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze