Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125654

Písmenka v hádánkách a křížovkách

23.3.2020

LUŠTÍME: Písmenka v hádankách a křížovkách

Na pracovních knihách a sešitech pro děti doslova ujíždím. Je to skvělá inspirace, kterou si můžete doma případně kopírovat a používat stále dokola, pokud se Vám nebude chtít psát vyloženě přímo do nich. Například Šimonovy pracovní listy jsou parádní inspirací a mají předlohy přímo pro kopírování.

Když jsem byla oslovena nakladatelstvím Grada, jestli bych zrecenzovala pracovní knihu Písmenka v hádankách a křížovkách, nadchla jsem se na první prozkoumání knihy. A to především proto, že některé části můžeme luštit už teď společně a později si celou knihu může luštit úplně sama.

Takové inspirace a takových tipů na luštění není nikdy dost. Proto věřím, že zaujme i Vás.

Písmenka v hádankách a křížovkách
Mohlo by vás zajímat:
Písmenka v hádankách a křížovkách
Více informací o knize

Takové inspirace a takových tipů na luštění není nikdy dost. Proto věřím, že zaujme i Vás.

„V tomto pracovním sešitě se děti mohou seznámit s písmeny netradičním způsobem. Procvičí si je nejen pomocí krátkých textů s úkoly, ale hlavně díky hádankám a křížovkám. Správná odpověď na hádanku se totiž vždy ukrývá v křížovce. Děti tak zažijí spoustu zábavy s písmenky při hádání hádanek, luštěění křížovek a řešení úkolů. Ukrátí si dlouhou chvíli a navíc si rozšíří slovní zásobu.“

OBSAH PRACOVNÍ KNIHY

Písmenka v hádankách a křížovkách obsahují písmena celé abecedy, která jsou doplněna o krátký příběh s úkoly pro pozorné čtenáře, které je potřeba splnit. A k tomu navíc tři hádanky s krátkými křížovkami, jejichž tajenkou si ověříte správnost odpovědi na hádanku.

PŘÍKLADY PÍSMEN A LUŠTĚNÍ
Písmeno B
Písmeno Č 

Písmeno G

Písmeno I

Písmeno O

Písmeno T

Písmeno V

ILUSTRACE K VYBARVENÍ?

Přeci nenecháte pracovní knihu jen tak černobílou. Koukněte na obrázky. Doslova vybízejí k vybarvení, aby byl veselejší. Můžete si je vybarvovat v průběhu luštění anebo vždy, když konkrétní písmenko vyluštíte.

CO JE NA OBRÁZKU ŠPATNĚ?

Poslední strana k vyluštění je zaměřena na to, co je na obrázku špatně. Dokážete vše vyjmenovat? A nakonec můžete obrázek také vybarvit.

DOPORUČENÝ VĚK

Písmenka v hádankách a křížovkách jsou oficiálně doporučena pro děti od 7 let. Klaudince bude 6,5 a společně vše zvládáme vyplnit. Pak až dozraje více, tak si bude luštit už sama. Takže bych tuto knihu doporučila už pro předškoláky, ale ještě bych určitě nečekala, že s ní budou pracovat sami. Chce si to s nimi ke knize sednout, protože budou potřebovat pomoct i se čtením.

ZÁVĚREM

Pokud máte dítě, které baví luštění a hádanky, je to přesně pro něj! Klaudinka má teď období písmen a psaní, tak se jí v tom snažím podpořit tak, aby ji to bavilo. Opisuje různá slova co vidí kolem sebe – i třeba název počítače :-D. Tak se to snažím převést do toho luštění. Tento pracovní sešit přišel v pravou chvíli. Veškeré výsledky křížovek najdete na konci.

 

Pokud se Vám kniha plná luštění, vybarvování a hádanek zrovna hodí, mrkněte na eshop Grada.cz přímo SEM, kde Písmenka v hádankách a křížovkách najdete.
Recenze vyšla na webu Život podle Karol.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze