Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027110131

Pekelné příběhy čertí babičky

17.9.2020

ČTENÍ: Pekelné příběhy čertí babičky

Babičky jsou poklad, a to platí i pro čertí babičku. Ta je v pekle jen jedna, ale vydá za sto čertů. Zastane několik funkcí, pomůže kde může a nikdo se ji neodváží odporovat. Bojí se jí dokonce i sám vládce pekla. Je to prostě člověk na svém místě a nikdo se s ní nenudí.

Obsah knihy

Hlavní hrdinkou knihy, jak už je z názvu patrné, je čertí babička. I když má už pár stovek let, je čiperná, plná elánu, chytrá a pro peklo hotový poklad. V knize najdeme hned několik příběhů z jejího života. Na počátku babička řeší třeba krádež ve své spíži – někdo ji vzal vzácné netopýři sádlo. Kdo to jen mohl být a proč?

Když babička lumpa vypátrala, nastává další problém – když není sádlo, musí se vyrobit. Babička zapátrá ve své staré knize a nakonec si vzpomene, jak na to a pustí se do výroby.

V dalším příběhu babička potřebuje uhlí, aby si mohla udělat ohýnek. A pověří dva čerty, aby ho přinesli. Přitom jim poví tajemství o čertích diamantech. Podaří se dvojici poklad najít?

Čertí babička se také dostane mezi lidi. Chce totiž nasbírat borůvky na pořádný čertí koláč. Přitom potká chlapečka, který ji se sbíráním pomůže. A za to se mu odmění.

Jindy se zase zlobí na děti, které učí v pekelné škole. Čertíci jsou otiž líní, hubatí a vymýšlejí samé lumpárny. Babička jim proto poví jeden dávný příběh o Črtovi. A nakonec se za ním i vydají do Črtích skal.

Při návštěvě je ale čeká jedno velké překvapení….

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je velká přibližně jako formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

V knize najdeme různé příběhy ze života čertí babičky. Jsou krátké, čtivé a místy dokonce i humorné, protože obsahují různé vtipné přirovnání a metafory. Čertí život se zde promíjí i v malým detailech (například v narážkách na věk – babičce už není 300 let, je krapet starší nebo neuklízela jsem nejmíň 85 let a podobně). Vše je pak doplněno o netradiční ilustrace od Drahomíra Trsťana.

Kniha je vhodná pro děti od 3-4 let. Dá se k ní dokoupit také sešit plný hádanek, luštění a doplňovaček, kde se děti opět setkají nejen s babičkou, ale také dalšími obyvateli pekla. Prodává se pod názvem Pekelné úkoly čertí babičky (recenze zde).

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze