Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117307

Pecivál domácí je hrdinou léta

18.5.2021

„Ráno se Šťoural, Kvítko a Lupík chystali na výlet. Chtěli prozkoumat opuštěné stavení, které stálo nedaleko jabloňového sadu.
Pecivál mlčky sledoval oknem, jak se jeho tři nejbližší kamarádi s batohy na zádech pomalu vzdalují.“

Pecivál domácí je velký lenoch. Hoví si ve zrezivělé konvi a nevystrčí ven ani nos. I kdybyste ho lákali sebevíc. Vystačí si s pojídáním drobků a lenošením ve svém křesle.
Jednoho dne se jeho kamarádi nevrátí z výletu domů. Ztratili se? Co když jsou v nebezpečí? Peciválovi nezbývá nic jiného než udělat odvážný krok a jít své kamarády hledat. Jak to všechno dopadne?
Přečtěte si příběh o síle přátelství a touze změnit své špatné vlastnosti.

Pecivál domácí je hrdinou léta je knížka, která je ideální pro začínající čtenáře. A nejen pro ty, ale také pro rodiče, kteří předčítají pohádky svým dětem, protože je zde minimum textu a spousta krásných ilustrací, které právě ty nejmenší děti zaujmou.

Hlavní hrdina příběhu Pecivál je opravdový pecivál. Žije společně se svým kamarádem v rezavé konvi a vůbec nevychází ven, nechce se mu, je líný, raději jí a spí.
Jenže jednou, v krásný slunečný den, se jeho kamarád s dalšími přáteli rozhodne odejít na průzkumnou výpravu, ze které se ovšem nevrátí.
Pecivál chvíli čeká, jenže ráno, po noci, kterou napůl prospal a napůl probděl starostí o ně, se rozhodne zkusit vyjít ven a najít přátele. Vždyť jsou to jeho přátelé a on se musí postarat o to, aby se ve zdraví vrátili domů. Zvládne to? To se děti dozví v knížce Pecivál domácí je hrdinou léta.

„Nehledáš takového podivného skřítka, čmeláka a rejska?“ ozvalo se náhle z tmavého kouta. Ze tmy se vynořilo osm chlupatých nohou. Pecivál vykulil oči. Stál před ním obrovský pavouk.“

Veliká výhoda této knížky, na kterou můj malý syn „slyšel“ a hlavně teda viděl, vidím já osobně v tom, že Pecivál domácí je hrdinou léta je opravdu veselá, barevná, s textem, kterého je na každé stránce jen 4 řádky a proto obrázky převládají.
Syn si ji prohlížel i beze mě, pořád v ní listoval a teda ještě listuje, chodí s ní za mnou a říká: „mami, čity“.

Nesmím opomenout zmínit, že příběh Pecivál domácí je hrdinou léta v sobě skrývá i poučení, které děti pochopí. Vyprávění je napsáno jednoduše, s lehkostí a spolu s ilustracemi tvoří skvělý komplet, který se bude líbit nejen dětem, ale věřím, že i jejich rodičům.

Hvězdné hodnocení:

 

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Pecivál domácí je hrdinou léta můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

 

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze