Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117307

Pecivál domácí je hrdinou léta

11.3.2021

Znáte Pecivála domácího? Že ne? Tak to musíme rychle napravit!

O čem je Pecivál domácí?

Pecivál domácí je malý skřítek, který žije se svým kamarádem Šťouralem ve staré konvi v zahradě. Zatímco Šťoural a jejich zvířecí kamarádi vyráží na různé výpravy, kde si nasbírají plno dobrot a drobečků, Pecivál se válí doma, z konve už nevylezl dokonce několik let a ujídá zásoby Šťouralovi.

Jednoho dne Šťoural s kamarády vyrazí na nebezpečnou výpravu, ze které se nevrátí. Pecivál se o něj bojí a nedá mu to – odhodlá se a udělá první krok z konve. Jestli kamaráda zachrání a kde ho najde, to už si musíte s dětmi přečíst sami. Prozradí vám to knížka Pecivál domácí je hrdinou léta.

V noci Pecivál dumal. V hlavě se mu honily všemožné myšlenky, jak tu svoji lenost porazit.

“Vždyť já ji ani porazit nechci,” ušklíbl se nakonec a usnul jako špalek.

Z knížky: Pecivál domácí je hrdinou léta

Kdo napsal a ilustroval Pecivála domácího?

Autorkou této roztomilé knížky pro děti od dvou let je Dagmar Medzvecová – spisovatelka a především ilustrátorka, která má na svém kontě velké množství krásně ilustrovaných knížek, ale i pár svých autorských, které nejen nakreslila, ale i napsala. Pecivál domácí patří mezi ty nejnovější.

Pro koho je Pecivál domácí vhodný?

Pecivál domácí je hrdinou léta je knížka ideálně pro děti od 2 let, ale zaujme i starší. Děti totiž milují knížky, které jsou plné krásných obrázků, ale neobsahují moc textu. A když je ten krapet textu, co tam je, navíc zajímavý a dobrodružný, jako je tomu v případě Pecivála, tak je to úplně TOP.

Možná byste mohli namítnout, že by knížka mohla mít tvrdé stránky, jako leporelo. Ovšem to by pak byla asi opravdu pořádná bichle. Obsahuje totiž 40 dvoustránek, což si dost dobře nedovedu v tvrdé podobě představit. Počítejte tedy s tím, že bude potřeba na děti dohlížet, pokud si knížku budou prohlížet, aby ji neroztrhly. Ale to se spíš týká opravdu jen těch nejmenších.

Knížku Pecivál domácí je hrdinou léta můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Grada, kde vyšla v edici Bambook.

Recenze vyšla na webu ematerstvi.cz

Přečtěte si také:

Čertí babička
Čertí babička

Pojďte se se mnou podívat do pravého pekla, kde zlobí nezbední čerti a všechno tam obstarává jejich babička. Dokonce i…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Povolání našich předků
Povolání našich předků

Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze