Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117307

Pecivál domácí je hrdinou léta

1.3.2021
Krásný večer!
V týdnu se mi do rukou dostala krásná nová kniha pro děti od autorky Dagmar Medzvecová, kterou znám jen jako úžasnou ilustrátorku. Ještě jsem od autorky nečetla knihu, kterou by i sama napsala.
Knihu Pecivál domácí je hrdinou vydalo nakladatelství BAMBOOK.
Určitě se podívejte jak kniha vypadá uvnitř a o čem je příběh.
Anotace:
Pecivál domácí je velký lenoch. Hoví si ve zrezivělé konvi a nevystrčí ven ani nos. I kdybyste ho lákali sebevíc. Vystačí si s pojídáním drobků a lenošením ve svém křesle.
Jednoho dne se jeho kamarádi nevrátí z výletu domů. Ztratili se? Co když jsou v nebezpečí? Peciválovi nezbývá nic jiného než udělat odvážný krok a jít své kamarády hledat. Jak to všechno dopadne?
Přečtěte si příběh o síle přátelství a touze změnit své špatné vlastnosti.
Co já na anotaci:
Já si knihu vybrala hlavně proto, že ji napsala Dagmar Medzvecová. Tuto ilustrátorku mám moc ráda. Její tvorba se mi moc líbí, ale knihu, kterou by sama ilustrátorka i napsala jsem nečetla. Dále mě kniha nalákala k přečtení díky tomu, že jsou ilustrace přes celé stránky. Knihy pro děti by měly obsahovat více ilustrací než textu.
Recenze:
Formát knihy je ideální. Ilustrace jsou krásné, tak jako vždy od Dagmar Medzvecové. Úžasné je, že jsou ilustrace na každé straně a hlavně přes celé stránky. Text je v ilustracích čitelný, jelikož je pod textem zesvětlený obdélník. Já osobně bych maličko zvětšila písmo, aby byla kniha vhodnější pro začínající čtenáře. Líbí se mi občasné zpestření ilustrace bublinami, jako v komiksu.
O příběhu:
Pecivál bydlí s kamarádem Šťouralem. Oba kamarádí s čmelákem Kvítkem a rejskem Lupíkem. Pecivál je lenoch. Je tak líný, že si nedělá zásoby jídla a neustále bere dobroty Šťouralovi. Dokonce se Peciválovi nechce ani ven hrát si s kamarády. Jednoho dne odejde Šťoural na výlet s kamarády a Pecivál zůstane doma. Usne a probere se, když už je skoro večer. Kamarádi se z výletu nevrátili. Pecivál zjišťuje, že je mu smutno a dostává strach, že se kamarádům něco stalo. Zase, ale usne. Ráno je stále sám a kamarádi nikde. Vydá se je tedy hledat. Po cestě se setkává s dalšími tvorečky jako jsou např. motýlci či pavouk. Najde své kamarády?
Krásný příběh o kamarádství a o tom, že se dají špatné vlastnosti změnit pokud člověk bude chtít a bude se snažit.
Knihu doporučuji všem malým dětem! Kniha je krásná jak příběhem, tak i díky ilustracím.
Recenze vyšla na webu Ronnie & Book.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze