Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Páteční cesta za Kočkoládou

27.3.2019

Veselé a vábivé dobrodružství pro malé i větší čtenáře!

Novinka nakladatelství Bambook je přitažlivá svou knižní ilustrací s námětem džungle. Anotace vypovídá o báječném dobrodružství, které si kluci i holčičky užijí dosytosti, stačí jen otevřít knížku a začíst se!

Styl psaní je velmi čtivý a příjemný. Příběh Toma a Natálky se dynamicky odvíjí jako vyprávění v er-formě doplněné množství pestrých ilustrací. O překvapení a především vábivě použitou fantazii není nouze! Velmi hezké a malebné popisy dokreslují báječnou atmosféru, která k zábavnému čtení strhne i dospělého.

Tom je u dědečka a babičky a nudí se, protože už několik dní prší. Zapojuje svou dětskou fantazii a vidí kolem sebe neobyčejné věci, v čemž ho správný dědeček jen a jen podporuje. Dobrodružství, na které jej naláká, na sebe nenechá dlouho čekat a po krátkém začátku už skáčete rovnýma nohama do pralesa!

Tom a Natálka jsou hrdinové, se kterými je radost putovat do pralesa! Jsou zvídaví, ale uvědomují si nebezpečí a přemýšlí nad tím, co objevili. Snaží se záhady rozluštit a nenechat je za sebou. Užít si neobvyklý výlet na sto procent, což je kýžené – o to totiž stojí každý malý čtenář, který knihu otevře.

Postav není příliš, takže se malý ani větší čtenář nemá možnost ztratit. Navíc to prostředí je příhodně domácké. Děti se snadno poddají pocitu, že domek dědy a babičky je šikovné místo, kde si mohou najít i oni svůj vlastní koutek. Při dobrodružství se děti setkají se zajímavými osůbkami a tak se počet postav zvyšuje, ale jelikož vše přichází postupně, tak malé čtenáře opravdu nic nezahltí.

Podle všeho je každá stránka ozdobená krásným obrázkem. Pestré ilustrace příběh jednoduše dotváří dobrodružství, které se začíná dětem odvíjet před očima a má ty správné barvy i tváře. Dokonce některé kresby mají i své vlastní bubliny, ve kterých je text, týkající se postřehu či informace z knihy. Ilustrátorka Markéta Vydrová rozhodně Páteční cestu za kočkoládou perfektně doplnila.

Ač se kniha rozkládá na 78 stranách, pohádkový příběh pokryje vše, co děti od dětské knihy vyžadují a hlavně není plný zbytečných textů, které by čtení zbrzdily. Autorka si velmi dobře uvědomuje, čemu děti může vystavit a co by rozhodně nebylo vhodné v kapitolách zmínit.

Nejedná se o debut Ivy Geckové, i když vydávat své knihy začala teprve minulý rok, tak jsou velmi dobře hodnocené. Po přečtení Páteční cesty za Kočkoládou mě hodnocení vůbec nepřekvapuje a naopak souhlasím s tím, že spisovatelka má mnoho, co nabídnout.

Titul se dá přečíst najednou, což bude vyhovovat trochu větším čtenářům základních škol. Ale pokud (stejně jako já) předčítáte pohádkovou knihu předškolním dětem či čtenářům na prvním stupni základní školy, tak ji samozřejmě můžete rozložit na části. Nejlépe je orientovat se velkými barevnými písmeny, které jsou na začátku kapitol použité.

Jelikož příběh není cílený, jen na kluky či holčičky, tak si dle mého, Páteční cestu za Kočkoládou užijí všechny děti!

Recenze vyšla na svet-mezi-radky.cz

Páteční cesta za Kočkoládou
Mohlo by vás zajímat:
Páteční cesta za Kočkoládou
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze