Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Patálie dráčka Gustíka

2.9.2021

Gustík je dráček, který bydlí v jeskyni u Dračí skály. Má svoji zahrádku, ve které pěstuje prapodivné houby, kouzelné bylinky a koření. Žije sám, což mu až tak nevadí, nicméně nějakou milou dračicí by rozhodně nepohrdl. Nejraději má brambory a vše z nich ukuchtěné. Vaří mu je jeho kamarádka, čarodějnice Berenika, které doma dělá společnost kocour Vrnivous. Gustík má sen stát se nejlepším kuchařem na světě. Před časem dokonce s čertíkem Toníkem vyměnil svou čarovnou houbu za kouzelný pytel brambor. I když se z něj ubere, kolik chce, nikdy neubude. To bylo něco pro Gustíka. Ale nyní má Gustík ještě jednu starost. Kdo ho naučí vařit.

Jednoho dne měl ukrutnou chuť na hříbkovou bramboračku. Avšak s vařením to minule nedopadlo podle jeho představ a tak si raději pochutnával na borůvkách, kterých tu okolo bylo plno. Zničehonic Gustík slyšel, jak okolo něj něco mluví. Nejdřív si myslel, že se mu to zdá, ale tak to nebylo. Kousek od něj se zjevil trpaslík. Když chtěl k němu vykročit, zmizel. A tak šel za nosem, lépe řečeno za vůní hrušek. Dostal se až k trpaslíkovi, se kterým měl na začátku docela velkou rozepři. Ta se však urovnala a trpaslík chtěl po Gustíkovi, aby něco uvařil. Dostal na to tři dny a Gustík byl v koncích.

Výborná pohádka pro děti. Navíc jsou v knize i kuchařské recepty. Nic složitého, většina sladkých, takže maminky mohou s dětmi něco upéct. Když se recepty odmyslí, tak to je opravdu taková klasická pohádka. Žádná moderna – drak, trpaslík, čarodějnice,… Obrázky spolu s obálkou spadají do tohoto žánru úplně dokonale. Má 192 stran a rozhodně doporučuju.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze