Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113804

O Rozárce čarodějné a zlobivém Pepíkovi

2.9.2021

orcazp

Malí čtenáři zajisté uvítají kouzelný pohádkový příběh o malé čarodějnici jménem Rozárka, a to v knize Petry Martiškové „O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi“.

Kniha vypráví o malé čarodějnici, která se spolu s rodiči přestěhovala z lesa plného kouzelných kamarádů do rušného města. Zde totiž tatínek dostal místo školníka na škole, kam by měla i od září do druhé třídy nastoupit Rozárka.

Té so ale do školy vůbec nechtělo, neboť se tam měla naučit číst, psát a počítat, a ona by nejraději běhala po lese s kamarády, kouzlila a učila se vyrábět nejrůznější tajemné lektvary.

Bohužel Rozárčiny nejčernější obavy z nástupu do nové školy, mezi neznámé tváře dětí, které vůbec neznala, se potvrdily. Nikdo se s ní moc nechtěl bavit, a navíc jeden zlobivý Pepík se jí neustále posmíval a dělal naschvály.

To jak se s nástupem do školy Rozárka nakonec vyrovná, a zda se jí podaří získat i nové kamarády, aniž by je musela očarovat, si už budou muset děti přečíst sami. A kdo ví, třeba i ten největší zlobivec Pepík dostane šanci se i trochu polepšit…..

Kniha je napsána velkým písmem, obsahující velmi kratičké kapitoly a spoustu milých obrázků pro lepší představivost. Díky své roztomilosti si vás kouzelná postavička malé Rozárky s dvěma culíky a velkýma kukadýlkama doslova omotá kolem prstu.

Děj je velmi jednoduchý, zábavný a o překvapení není nouze. Navíc naše malá hrdinka se dokonale umí vypořádat se všemi problémy a maličkostmi, které ji osud postavil do cesty. Učí děti, aby se nebály ozvat, nenechaly se šikanovat, a raději se snažily dotyčného porazit svým vlastním důvtipem.

Zároveň se mi na knize líbilo, jak se zhostilo tématu navazování „nového“ přátelství mezi děvčaty, to jak i v nejtěžších chvílích dokáží držet při sobě a navzájem se podržet, zastat jedna druhé, i to, že svěřená tajemství zůstávají skutečně tajemstvím.

Pohádkové vyprávění, stejně tak jako moje dvě holky, si děti oblíbí hned na první stránce a po dočtení se budou těšit, že snad již brzy vyjde další volné pokračování s nějakými dalšími „lotrovinami“ malé čarodějky….

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze