Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113804

O Rozárce čarodějné a zlobivém Pepíkovi

15.9.2020

Máte rádi pohádkového příběhy plné čar a kouzel? Hledáte pro své děti hezkou pohádkovou knížku? Petra Martišková je autorkou knihy O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi. Věřte, že nebudete litovat. 

Co vás vlastně v této knize čeká?

Malá čarodějnice Rozálie Vilemína Čarodějná se stěhuje z lesa do města, kde začne chodit do normální školy. Už se nebude učit kouzlit a vařit lektvary, ale čeká jí psaní, počítání i čtení jako běžné děti. Vůbec se do ní netěší a moc by si přála, aby se mohla vrátit zpátky do lesa. Ve škole jí to nebaví a navíc je tam ten nejzlobivější kluk jménem Pepík, kterého kdy viděla. Pořád žaluje a dělá jí samou neplechu. Ve škole se stane jedna příhoda, kterou musí všichni společně vyřešit. Budou stačit kouzla Rozárky na tak zlobivého kluka? Najde se viník, který zničil krásnou výstavku z kaštanů? Čeká na vás humorný příběh plný kouzel a čar a nejen to.

Kniha se mě moc líbila a zaujal mě její námět o čarodějnici Rozárce, který je moc milý a vtipný. Autorka i ilustrátorka odvedla opravdu precizní práci, jelikož kniha se bude líbit jak dětem, tak i dospělým. Můj mladší syn má rád pohádky o nadpřirozených bytostech, bude on další, kdo se na knížku vrhne a přečte si jí. Autorka má zvláštní způsob vyprávění, který vás nutí číst dál a dál. Poutavě, humorně, s nadhledem popisuje jednotlivé příběhy o životě malé čarodějnici Rozárce. Kniha je rozdělena do 17 příběhů. Na začátku najdete předmluvu.

Knihu ilustrovala Marie Nováčková. S těmito ilustracemi se setkávám poprvé a musím říci, že ty veliké oči čarodějnice vás rozhodně upoutají.

Kniha je určena dětem od 7 let a nejen jim. Tuto pohádkovou knihu ocení i starší čtenáři, kteří mají rádi pohádky o čarodějnicích, kouzlech, ale také škole. Na titulní stránce najdete čarodějnici Rozárku v životní velikosti. Je tam hodně ušmudlaná o barvy, s krásnými culíky a barevnými mašličkami. Hned budete mít touhu si přečíst laskavý příběh o této malé holčičce.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz a kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze