Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113804

O Rozárce čarodějné a zlobivém Pepíkovi

3.9.2020

Byla jedná malá holčička jménem Rozárka. Ale nebyla jen tak obyčejná, byla čarodějnice. Ještě sice malá, ale jinak pořád kouzelná bytost. S rodiči se bohužel pro ni musela přestěhovat z lesa do města a ke vší té hrůze nastoupit i do školy – lidské. Den předtím se Rozárka chystala, ale nadělala doslova výbuch v jejím novém pokojíčku. K tomu se pohádala i s tatínkem právě kvůli škole, že do lidské nechce, ale nebylo jí to nic platné. Druhý prostě musela vstát, obléct se a jít poprvé do školy – mezi lidi. Měla to však o to jednodušší, jelikož bydlela s maminkou a tatínkem přímo ve škole.

Tatínek si totiž často stěžoval na to, že čarodějnické řemeslo už tolik nevynáší. Pak se na něj ale usmálo štěstí a dostal místo školníka. Rozárce se vůbec nechtělo. Ve staré škole se učila míchat lektvary, kouzlit a jiné čarodějné věci. Teď se však musela připravit na to, že se bude učit číst, psát a počítat – pro čarodějnici věc zhola nemyslitelná. K tomu i tělocvik, kterého se bála úplně nejvíc. Rozhodla se, že když budou lidské děti zlé, přičaruje jim oslí uši. To ale nevěděla, jakého protivu hned první den potká – spolužáka Pepíka.

Klasická pohádka tak, jak to má být. Sice se tu neobjevují čerti, ale zase sem patří malá čarodějnice Rozárka. Docela se s Pepíkem natrápí, než se to urovná. Je to takový ten rukopis dnešních tzv. pohádkových autorek, jak já tomu říkám. Kniha má moc pěknou obálku, 64 stran a rozhodně doporučuju.

Recenze vyšla na webu kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze