Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113804

O Rozárce čarodějné a zlobivém Pepíkovi

1.9.2020

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi – Petra Martišková

Autor: Petra Martišková
Ilustrace: Marie Nováková
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 62

„Bum a prásk. Bum a bum a prásk. Z nového pokojíku malé čarodějnice Rozárky se ozýval pěkný rámus. „Co to tam ta holka zase vyvádí?“ mračil se tatínek čaroděj. „Rozárko?“ zavolal na ni.
Místo odpovědi se ale ozvala jen další rána. Tatínek leknutím nadskočil. Raději se šel podívat, co se tam děje. Otevřel dveře do pokoje a vykulil oči.“

Pohádkové vyprávění o čarodějnici Rozárce je plné kouzel a čarování. Rozárka se stěhuje do města a začíná chodit do lidské školy, kam se jí ale vůbec nechce. A ještě k tomu sedí v lavici s Pepíkem, který je snad nezlobivější kluk na světě. Pořád ji popichuje, žaluje na ni a dělá samé naschvály. A tak se Rozárka rozhodne, že mu dá pomocí čar a kouzel za vyučenou. Budou ale na záškodníka Pepíka její zaklínadla stačit?

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi je dětskou knihou, která bavila i mne jako dospělou. Má v sobě trochu napětí, které děti při čtení pocítí sami na sobě a budou hledat

záškodníka v partě, který jim ničí věci, společně s hlavní hrdinkou příběhu, s Rozárkou.
Téměř na každé dvoustraně objevíte obrázek, který Marie Nováčková ilustrovala tak, aby na první pohled zaujaly. Nejen svou velikostí, ale také barevností.

V tomto dětském vyprávění se malí čtenáři dozvědí nejen o tom, jak Rozárka Čarodějná zvládla přestup z lesní – čarodějné školy do normální lidské, ale také to, jak si našla kamarády, co se stalo, když si postavila se spolužáky zoo z kaštanů a žaludů a v neposlední řadě i to, že každé zlo, ať už sebemenší, je vždy potrestáno podle toho, jak si zaslouží.
A na konci se Rozárka předvede jako opravdu správňácká mladá slečna.

„Paní učitelka je vždycky vzala do parku. Tam mohli běhat v trávě a stavět domečky z klacíků. Rozárce chyběl les, a park jí ho aspoň trošku připomínal.
„Paní učitelko, koukejte, kolik je tady kaštanů,“ ukazovala nadšeně Terezka.
„A tady je zase plno tady těch, těch oválných věcí…“ přidala se rychle Lucka, ale nemohla si vzpomenout, jak se ty malé hnědé věci jmenují.“

Kapitoly v pohádce O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi jsou krátké, samotný font písma je o něco větší, takže se tato kniha bude číst dobře i malým čtenářům. Je ovšem vhodnou volbou i pro předčítání.
Ilustrací v knížce je tak akorát, takže při prvním otevření si budou děti ihned jisté, že to, co drží v ruce, je opravdu příběh pro ně určený.

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi je sice vyprávěním o holčičce, ale není to jen pro holky – čtenářky. Díky velmi důležité roli Pepíka v tomto příběhu, si ji užijí i kluci, ale poučení, které ze čtení plyne, bude imponovat i rodičům. Mám ráda, když je jasné, o co v knize jde, když má dětem co dát a tady se to autorce povedlo na sto procent.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Recenze vyšla na webu Daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze