Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027132270

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

2.9.2021

Franta skončil první třídu a přišly první vytoužené prázdniny, na které se moc těšil. Jenže nadšení ho přešlo okamžitě. Nejlepší kamarád Honzík mu odjel k babičce. Tím pádem zůstal Franta v celém paneláku sám. Večer před spaním koukal z okna na hvězdy a kňoural, jaká že to bude nuda. Pak šel spát, avšak usnout nemohl. Najednou vykulil oči. Na noční obloze se totiž objevila barevná duha. Franta si chtěl na duhu sáhnout, ale než to mohl udělat, tak se mu s výskotem vřítil do pokoje cizí kluk. Byl vzrůstu jako Franta, ale měl červený nos i červené vlasy, které mu trčely do všech stran.

Představil se Frantovi jako Snovík. On totiž pocházel z planety Snění. Hned Frantovi nabídl svezení. Ten se trochu bál, ale Snovík ho nakonec přemluvil. Když se dost svezli, tak šli spát, že zítra budou pokračovat. Ráno se Franta probudil první a hned viděl Snovíka vedle sebe, jak si pochrupuje. Frantu najednou polekal hluk, to jistě šla maminka. Hned zavelel k Snovíkovi, aby se schoval. Ten ani nemrkl a zmizel. Maminka vešla a řekla Honzíkovi, že jde do práce. Ten vzlykal. Maminka si myslela, že kvůli tomu, že zůstane celý den sám, avšak Honzík brečel za Snovíkem.

Je to taková klasická milá pohádka. Žádné princezny, princové, ale to vůbec nevadí. Pro děti si myslím, že je ideální. Jednoduchý příběh, doplněný krásnými ilustracemi po celé knize v čele s bezvadnou obálkou. Navíc jsou v knize velká písmena, takže pro malé děti, které teprve začínají číst, je to mimořádně vhodné. Má 72 stran a rozhodně doporučuju.

Recenze vyšla na webu kritiky.cz 

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze